کد خبر: ۶۷۱۸۲۲۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۶

گروهی از محققان انگلیسی به ارزیابی چگونگی ارتباط شاخص توده بدنی با افزایش خطر مرگ به طور کلی و تحت تاثیر عوامل مختلف پرداختند.

کمبود وزن یا اضافه وزن، کدام برای سلامتی بدتر است؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گروهی از محققان انگلیسی اظهار داشتند: پایین و بالا بودن شاخص توده بدنی (BMI) با خطر فزاینده مرگ و میر ناشی از عوامل مختلف مرتبط است.

در این بررسی گروهی از محققان انگلیسی به ارزیابی چگونگی ارتباط شاخص توده بدنی با افزایش خطر مرگ به طور کلی و تحت تاثیر عوامل مختلف پرداختند. در این مطالعه مجموعا ۳.۶ میلیون نفر و ۳۶۷ هزار و ۵۱۲ مورد فوتی مورد بررسی قرار گرفت.
شاخص توده بدنی بر اساس میزان وزن و قد هر فرد بدست می‌آید. مقدار BMI بین ۲۱ تا ۲۵ کیلوگرم بر متر مربع با پایین‌ترین خطر مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و سرطان همراه است. به طور کلی، پایین و بالا بودن این شاخص موجب افزایش خطر مرگ می‌شود.

در افراد مبتلا به چاقی که شاخص توده بدنی آنان ۳۰ یا بالاتر است، طول عمر در مردان و زنان به ترتیب ۴.۲ و ۳.۵ سال کاهش پیدا کرده و خطر مرگ و میر ناشی از سرطان و بیماری‌های قلبی بیشتر است.

همچنین پایین بودن شاخص توده بدنی موجب افزایش خطر مرگ و میر ناشی از عوامل مختلف از جمله بیماری قلبی - عروقی، تنفسی، زوال عقل، آلزایمر و خودکشی می‌شود.

یکی از محققان این مطالعه گفت: در این بررسی به ارتباط حائز اهمیتی بین شاخص توده بدنی و بیشترین عوامل مرگ و میر پی بردیم که تاکید کننده ارتباط این شاخص با انواع بیماری‌هاست.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

کمبود و افزایش وزن هر دو کشنده هستند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر