کد خبر: ۶۷۲۴۴۹۲
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۰
رخداد‌های لرزه‌ای در هفته گذشته؛

زلزله‌ای به بزرگی ۴.۴ ریشتر در عمق ۸ کیلومتر تازه آباد، استان کرمانشاه را لرزاند که بزرگترین زلزله هفته بوده است.

بزرگترین زلزله هفته در تازه آباد/ ثبت 39 زمین لرزه در کشوربه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بر اساس داده‌های ثبت شده در مرکز لرزه نگاری کشور، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زلزله های رخ داده در کشور  را از ٥ تا ١٠ آبان ماه  را به اطلاع می رسانیم، تعداد ٤٦ زلزله در این فاصله به ثبت رسیده است.

جزئیات زلزله های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ١٢ آبان ماه 

در بروات استان كرمان زلزله اى به بزرگى ٢.٧ ريشتر در عمق ١٠ كيلومتر رخ داده است؛ در سرايان استان خراسان جنوبى زلزله اى به بزرگى ٢.٥ ريشتر در عمق ٩ كيلومتر گزارش شده است، دهرم استان فارس را زلزله اى به بزرگى ٢.٧ ريشتر در عمق ١٠ كيلومتر لرزاند، در رشتخوار استان خراسان رضوى زلزله اى به بزرگي ٢.٩ ريشتر در عمق ١٠ كيلومتر رخ داده است. 

يكشنبه ١٣ آبان ماه 

در مردهك استان كرمان زلزله اى به بزرگى ٣.٧ ريشتر در عمق ٦ كيلومتر ثبت شده است؛ زلزله ديگر اين استان به بزرگى ٢.٦ ريشتر در عمق ٨ كيلومتر بوده است، سالند استان خوزستان را زلزله اى به بزرگى ٢.٩ ريشتر در عمق ١٧ كيلومترلرزاند، در نشت استان فارس زلزله اى به بزرگى ٢.٦ ريشتر در عمق ١١ كيلومتر گزارش شده است. 

دوشنبه ١٤ آبان ماه 

در افرز استان فارس زلزله اى به بزرگى ٢.٩ ريشتر در عمق ٧ كيلومتر رخ داده است؛ در عسلويه استان بوشهر زلزله اى به بزرگى ٣.٩ ريشتر در عمق ٨ كيلومتر گزارش شده است، خوى استان آذربايجان غربى را زلزله اى به بزرگى ٢.٦ ريشتر در عمق ٩ كيلومتر لرزاند.

سه شنبه ١٥ آبان ماه 

در تازه آباد استان کرمانشاه زلزله ای به بزرگی 4.4 ریشتر در عمق 8 کیلومتر گزارش شده است؛ گهواره استان کرمانشاه را زلزله ای به بزرگی 2.5 ریشتر در عمق 5 کیلومتر رخ داده است، در فارياب استان كرمان زلزله اى به بزرگى ٣.٩ ريشتر در عمق ٨ كيلومتر ثبت شده است؛ ازگله استان كرمانشاه زلزله اى به بزرگى ٢.٦ ريشتر در عمق ١٠ كيلومتر تجربه كرد. 

خوش رود پى استان مازندارن را زلزله اى به بزرگى ٣.٢ ريشتر در عمق ١٠ كيلومتر لرزاند؛ در لاله زار استان كرمان زلزله اى به بزرگى ٣.١ ريشتر در عمق ٨ كيلومتر گزارش شده است.

چهارشنبه ١٦ آبان ماه 

در حميل استان كرمانشاه زلزله اى به بزرگى ٢.٩ ريشتر در عمق ١١ كيلومتر گزارش شده است؛ محمله استان فارس را زلزله اى به بزرگى ٢.٩ ريشتر در عمق ٥ كيلومتر به ثبت رسيده است، در مسجد حضرت ابوالفضل استان سيستان و بلوچستان زلزله اى به بزرگى ٢.٧ ريشتر در عمق ١٠ كيلومتر رخ داده است. 

در نجف شهر استان كرمان زلزله اى به بزرگى ٢.٧ ريشتر در عمق ١٠ كيلومتر گزارش شده است؛ آبدانان استان ايلام را زلزله اى به بزرگى ٢.٩ ريشتر در عمق ٨ كيلومتر لرزاند، در سرگز استان هرمزگان زلزله اى به بزرگى ٢.٩ ريشتر در عمق ١٠ كيلومتر رخ داده است، سومار را زلزله اى به بزرگى ٢.٨ ريشتر در عمق ٩ كيلومتر لرزاند. 

پنجشنبه ١٧ آبان ماه 

در قلعه خواجو استان خورستان زلزله اى به بزرگى ٣.٤ ريشتر در عمق ١٠ كيلومتر رخ داده است؛ فارياب را زلزله اى به بزرگى ٣.٦ ريشتر در عمق ١٠ كيلومتر لرزاند، زلزله ديگر اين استان به بزرگى ٢.٩ ريشتر در عمق ١٠ كيلومتر بوده است. 

نهبندان استان خراسان جنوبى را زلزله اى به بزرگى ٢.٨ ريشتر در عمق ١٠ كيلومتر لرزاند.

انتهاى پيام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر