کد خبر: ۶۷۲۴۶۳۸
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
امام جمعه موقت مشهد:

حجت‌الاسلام فرزانه در سفر به شهرستان رفسنجان با بیان اینکه نباید از دشمن غافل شویم، گفت: دشمن از ضعف اقتصادی ایران سوء استفاده می‌کند اگر چه به جایی نخواهد رسید، اما ملت را اذیت می‌کند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ،حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه امام جمعه موقت مشهد  در مراسم گرامیداشت حجت‌الاسلام شیخ‌عباس پورمحمدی از روحانیون مبارز و انقلابی و یاردیرین امام و رهبری در رفسنجان گفت: اسلام ناب از جهل تبلیغ نمی‌کند و جهل را قبول ندارد.

امام جمعه موقت مشهد با تأکید بر اینکه باید قدرت سیاسی، نظامی و اقتصادی داشته باشیم، افزود: اندیشه تشیع بدون قدرت نمی‌تواند، ترویج یابد و در دنیایی که جز زبان قلدارانه نمی‌فهمد با التماس نمی‌شود رفتار کرد.

وی تصریح کرد: بدون داشتن حکومت، اندیشه تشیع را در دنیا نمی‌شود، گسترش داد قبل ازآنکه دشمن امکان تسلط بر ما داشته باشد باید قدرت خود را بالا ببریم و امام علی (ع) هم بر این مهم تأکید داشتند.

فرزانه با بیان اینکه نباید از دشمن غافل شویم، چون نمی‌توانیم استقلال داشته باشیم و مکتب‌مان را ترویج کنیم، ابراز داشت: دشمن از ضعف اقتصادی ایران سوء استفاده می‌کند اگر چه به جایی نخواهد رسید، اما ملت را اذیت می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه مکتب تشیع می‌گوید عدالت باید به هر قیمت ممکن ایجاد شود و گسترش یابد، تصریح کرد: باید در ایران عدالت را گسترش دهیم چراکه عدالت مانند باران با برکت است که هر چه در دل زمین باشد جوانه می‌زند.

امام جمعه موقت مشهد اظهار کرد: اگر در یک ملتی عدالتی حاکم نشود استعداد‌های آن ملت شکوفا نمی‌شود و به فعلیت نمی‌رسد و اسلام ناب می‌گوید باید عدالت باشد.

وی علم، قدرت و عدالت را سه نکته مهم مکتب تشیع برشمرد و اضافه کرد: شاخصه اسلام علوی و عاشورایی این است که حد مومن بودن استکبارستیزی است و اسلام و تشیع با استکبار ناسازگار است.

فرزانه عنوان کرد: شاخصه دیگر اسلام علوی اسلامی است که می‌گوید در همه تلاش‌های مادی و حیاتی انسان باید معنویت حاکم باشد.

وی گفت: در نظام جمهوری اسلامی کار سیاسی بدون اخلاق نمی‌توان انجام داد همچنین کار اقتصادی و... بدون اخلاق نمی‌توان انجام داد و آن فرد سیاسی که به قدرت رسیده و همه تلاشش این است که قدرت را حفظ کند اخلاق در او نیست.

فرزانه اظهارکرد: کسی که به قدرت رسید باید در گسترش معروف و ریشه‌کن کردن منکر و اخلاق و معنویت تلاش کند.

انتهای پیام/ی

بدون اخلاق نمی توان کار اقتصادی انجام داد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر