کد خبر: ۶۷۲۴۹۷۱
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۸

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: سیاست نظارتی دولت مهمترین مسئله‌ای است که باید از ورود کالا به کشور تا رسیدن به دست مردم مدنظر قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، محمدرضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، در جمع مردم شهر زنگی‌آباد گفت: حضور کشوری همانند عربستان در کنار آمریکا، همکاری‌های سرویس‌های جاسوسی اسرائیل و بعضی از کشور‌های عربی منطقه، تاثیرات خاصی را در حوزه مسائل سیاست‌های ارزی کشور گذاشت.

وی بیان داشت: به دنبال این مسئله دولت باید به نحوی مدیریت کار را انجام می‌داد که هزینه‌های ناشی از آن به کمترین میزان برسد، اما با اشتباه فاحش دولت، این هزینه‌ها افزایش داشت و مدت زمان تعدیل آثار ناشی از سیاست‌های ارزی گسترش داد و التهاب خاصی به وجود آورد.

پورابراهیمی با بیان اینکه شوک‌های ارزی را طی دهه‌های قبل نیز شاهد بوده‌ایم، گفت: تصمیم اشتباهی که در سیاست تک نرخی کردن ارز رخ داد، هزینه سنگینی داشت، ۱۸ میلیارد دلار منابع کشور صرف خرید کالا‌هایی شد که بعضی از آن‌ها دست مردم نرسید و قیمت‌های بالایی هم ایجاد کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس طرح دو فوریتی به دولت دارد و تصمیماتی که اکنون در حال اجراست بر همان اساس است، هر چند آثار تورمی زیادی بر جامعه تحمیل شد و تا خالی شدن این حباب تورمی ماه‌ها زمان نیاز است.

وی تصریح کرد: دولت می‌توانست به روشی عمل کند که کمترین میزان آثار ترومی در جامعه باقی بماند، آنچه امروز در حزوه ارزی کشور فراهم شده، مورد تایید ما هم نیست.

پورابراهیمی گفت: بازار ثانویه ارز برای کمک به توسعه صادرات راه‌اندازی شد و به دولت تکلیف کردیم که میزان مواد و اقلام مورد نیاز مردم را براساس نرخ ارز ترجیحی اختصاص دهد.

وی ابراز داشت: سیاست نظارتی دولت مهمترین مسئله است که باید از ورود کالا به کشور تا رسیدن به دست مردم مدنظر قرار گیرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: همزمان با پیگیری‌هایی که از مجلس شد، تغییر دو وزیر و چهار کارت زرد به رئیس جمهور، تغییر رئیس کل بانک مرکزی و سیاست‌های بانک مرکزی، مقداری ثبات نسبی در فضای ارزی کشور فراهم شد.

وی عنوان کرد:، اما این وضعیت از نظر ما قابل قبول نیست، اقتصاد ایران شرایطی را دارد که از این مسیر‌ها عبور کند.
پورابراهیمی با اشاره به اعمال سری دوم تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی تصریح کرد: آمریکا در این دوره به صورت انفرادی در عرصه تحریم علیه جمهوری اسلامی فعالیت دارد و تنها اسرائیل و عربستان سعودی با آن‌ها همکاری دارند.

وی افزود: برنامه‌ریزی کرده بودند که فروش نفت خام ما به صفر برسد، اما کشور‌های خریدار نفت ایران تمدید قرارداد داشتند، جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی با استفاده از ابزار فشار اقتصادی از مسیر منحرف نمی‌شود.

پورابراهیمی با اشاره به مسائل شهر زنگی‌آباد گفت: طی هفته آینده نشستی در حوزه اوقاف خواهیم گذاشت تا تعیین تکلیف صورت گیرد.

وی افزود: مسیر اصلی جاده کرمان به نظر می‌رسد پیمانکار توان اجرایی را ندارد که طی هفته آینده پیگیری لازم را در این زمینه انجام خواهیم داد.

پورابراهیمی بیان کرد: ۷ کیلومتر از جاده دوبانده ورودی زنگی‌آباد تا اول باغ فتح‌آباد به زودی با توجه به حجم تردد به اتمام می‌رسد.
انتهای پیام/ی

جمهوری اسلامی با ابزار فشار اقتصادی از مسیر منحرف نمی‌شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر