کد خبر: ۶۷۲۵۶۷۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰

رئیس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه حکیم سبزواری گفت:در راستای اشاعه فرهنگ پهلوانی، یک واحد درسی با عنوان ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای در دانشگاه حکیم سبزواری ارائه شد.

دانشگاه حکیم سبزواری پیشگام در آموزش پهلوانیبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ امیرحسین حقیقی رئیس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای ورزشی است که به توسعه بعد معنوی ورزشکاران می‌پردازد و اشاعه این ورزش در بین قشر جوان به عنوان آینده سازان کشور سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

وی تصریح کرد:دانشگاه حکیم سبزواری در جهت ترویج فرهنگ پهلوانی و با توجه به پتانسیل‌هایی که از نظر نیروی انسانی دارا می‌باشد، از جمله محسن گلستانی زاده و مجید نقیب زاده که از ورزشکاران و مرشدان مطرح کشوری و بین المللی این ورزش و همچنین از دانشجویان دانشگاه هستند، اقدام به ارائه یک واحد درسی به عنوان ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی در این ترم نمود.

رئیس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه حکیم سبزواری گفت:این درس در ترم تحصیلی جاری به صورت آزمایشی و با عنوان ورزش یک، که از جمله دروس عمومی برای تمامی دانشجویان مقطع کارشناسی شامل می‌شود، ارائه شده است.

وی با اشاره به استقبال خوبی که دانشجویان از ارائه این درس داشته اند،تصریح کرد: مدرس این واحد درسی محسن گلستانی زاده ورزشکار برجسته کشور در رشته پهلوانی و عضو کمیته مربیان فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای است که سابقه مربی گری تیم‌های ملی و باشگاهی را در کارنامه خود دارد.

حقیقی افزود: با استقبالی که از این درس صورت گرفت بنا داریم در ترم آینده تعداد کلاس‌های این درس را گسترش دهیم.

وی با اشاره به پیشینه درخشان سبزوار در ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی، بر لزوم گسترش این ورزش در سطح شهرستان به خصوص در سطح دانشگاهی تاکید کرد و تصریح کرد: با توجه به پتانسل‌های موجود درصدد ایجاد گود زورخانه‌ای به صورت اختصاصی در دانشگاه هستیم که تحقق این مهم با حمایت مسئولین امکان پذیر است.

انتهای پیام//آ. ف
 

 واحد درسی با عنوان ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی در دانشگاه حکیم سبزواری ارائه شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر