کد خبر: ۶۷۲۵۷۹۵
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق فارس:

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق فارس از نصب و راه اندازی ۲۲۰ سامانه خورشیدی در سطح شهرستان‌های استان فارس در ۶ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ مهدی شفیعیان مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: انرژی خورشیدی از جمله انرژی‌های پاک و تجدید‌پذیری است که در همه جای جهان قابل بهره‌برداری بوده و به لحاظ قدرت بازدهی و اقتصادی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی فراوانی، پایداری، دوستدارمحیط زیست و طبیعت، دسترسی آسان را از جمله مزیت‌های نصب این سامانه‌های خورشیدی برشمرد و ادامه داد: این سامانه‌ها بی سر و صدا بوده و هزینه تعمیر و نگهداری آنان نیز حداقل است که همگی این موارد سبب شده اند تا نصب این سامانه‌ها با استقبال خوبی از سوی مشترکان روبرو شود.

شفیعیان، با بیان اینکه استان فارس از جمله استان‌هایی است که به‌دلیل برخورداری از تابش مناسب جزو مناطق مستعد برای استفاده از پنل‌های خورشیدی است، افزود: متوسط میزان تابش این استان بین ۲ هزار تا ۲ هزار و ۲۰۰ کیلو وات ساعت بر مترمربع در سال است که این میزان تابش برای نیروگاه‌های خورشیدی مناسب است.

وی افزود: شهرستان‌های بوانات با ۳۷ سامانه، داراب ۳۰ سامانه و همچنین شهرستان اقلید با ساخت ۲۵ سامانه خورشیدی بیشترین نصب تعداد سامانه‌ها را در میان سایر شهرستان‌های فارس دارند.

مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع نیروی برق استان فارس داشتن انشعاب برق به نام متقاضی در محل مورد تقاضا برای نصب نیروگاه خورشیدی، مراجعه جهت دریافت موافقتنامه ساخت نیروگاه خورشیدی از مدیریت توزیع برق شهرستان، امکان صدور مجوز برای تمام تعرفه‌های خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی و امکان اتصال نیروگاه متقاضی با کنتور مستقل به شبکه برق را از جمله شرایط برای نصب سامانه خورشیدی در استان فارس برشمرد و ادامه داد: متقاضیان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به آدرس الکترونیکی www.satba.gov.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/ن

نصب سامانه خورشیدی در شهرستان‌های استان فارس

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر