کد خبر: ۶۷۲۵۸۰۳
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه بردسکن عنوان کرد؛

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه بردسکن گفت:بدهی ادارات این شهرستان به اداره اوقاف معادل دومیلیارد تومان می‌باشد.

بدهی دو میلیارد تومانی ادارات بردسکن به اوقافبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ ذبیح الله ابراهیمی رئیس اداره اوقاف و امورخیریه بردسکن گفت: این بدهی مربوط به اداراتی است که فضا‌های اداری و آموزشی خود را در ملک‌های اوقافی بنا کرده اند و تاکنون ریالی بابت پذیره اولیه به اوقاف پرداخت نکرده اند.

وی افزود: همچنین بدهی مردمی بابت اجاره بهاء املاک موقوفه، ۲۱۴ میلیون تومان می‌باشد.

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه بردسکن با اشاره به صلح و سازش ۱۶ پرونده حقوقی این اداره با کسانی که املاک موقوفه در اختیار آن‌ها است، افزود: این افراد با مراجعه به اداره اوقاف با پرداخت حق و حقوقات املاک موقوفه، پرونده آن‌ها منجر به صلح و سازش شد و درحال حاضر ۱۱ پرونده دیگر در دادگستری برای گرفتن حق و حقوقات این اداره در جریان و درحال رسیدگی است.

وی با بیان اینکه تعداد موقوفات متصرفی و غیر متصرفی این شهرستان ۵۴۶ مورد می‌باشد، تصریح کرد: این موقوفات دارای دوهزار و ۷۷۴ رقبه می‌باشند.

ابراهیمی اظهارداشت: ۷۰ درصد رقبات این شهرستان کشاورزی است و در مجموع در آمد ۸۰ درصد موقوفات شهرستان بردسکن صرف عزاداری سید الشهدا و اطعام مردم در ماه محرم و صفر می‌شود.

وی درآمد موقوفات این شهرستان طی یکسال گذشته را ۶۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: درآمد حاصله از موقوفات صرف برگزاری مسابقات قرآنی، برنامه‌های فرهنگی، یادواره شهدا و اطعام بیش از ۱۵ هزار نفر شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بردسکن تصریح کرد: از مجموع رقبات در حوزه اوقافی بردسکن تاکنون برای بیش از دو هزار رقبه سند صادر شده است و بنا داریم تاپایان امسال مابقی آن را سند دار کنیم.

وی با اشاره به فعالیت پنج انجمن یاوران وقف در حوزه‌های ایثار و شهادت، سلامت، حوزه علمیه، قرآنی و بانوان اظهار داشت: مهم‌ترین اهداف تشکیل این انجمن‌ها شناسایی وقف‌های جدید با توجه به نیاز منطقه می‌باشد که خوشبختانه با اقدامات و پی گیری‌های انجام شده از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ وقف جدید شناسایی و ثبت سامانه موقوفات شده است.

انتهای پیام//آ. ف


اقدامات اوقاف بردسکن برای دریافت مطالبات قانونی اش از ادارات بردسکن

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر