کد خبر: ۶۷۲۶۱۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۸
وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد:

رحمانی گفت:با توجه به ظرفیت‌های معدنی می‌توانیم جمله انقلاب معدنی در راه است را با تلاش و همدلی محقق کنیم.

نقش تاثیرگذار معدن در اقتصاد ملی/تحقق انقلاب معدنی در سایه تلاش  و همدلیبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان نظام مهندسی معدن گفت: معدن ظرفیت بسیار بزرگی است که می‌تواند در اقتصاد ملی نقش ایفا کند.

وی افزود: می‌توانیم جمله انقلاب معدنی در راه است را  که روزی تیتر یک روزنامه بوده با تلاش و همدلی با هم محقق کنیم .

وی اظهار داشت: از امروز باید شروع کرد و فرصت ها را نباید از دست داد، ما و دست اندرکاران معدن توانمندی‌های معدنی را باور دارند، ضمن اینکه شرایط به گونه‌ای است که می‌توان خواسته ها را در این بخش محقق کرد.

رحمانی با بیان اینکه تولید ملی و تامین مایحتاج مردم برای ما اولویت است، بیان داشت: ما از ظرفیت معدن برخورداریم، ضمن اینکه از نقشه راه برای توسعه فعالیت‌های معدنی برخوردار هستیم، بنابراین باید از این فرصت استفاده کرد.

وی گفت: اگر توسعه معدن با اکتشاف، فرهنگ سازی و زیرساخت امکان پذیر است، از همین امروز فعالیت ها را شروع کنیم.

رحمانی با بیان اینکه ساختار اتاق فکر معدنی تشکیل شده است، بیان داشت: نمی‌خواهم این اتاق فکر دولتی باشد، اما به هرحال شروع آن از سوی وزارت خانه زده شده و ما از بخش خصوصی می خواهیم تا در این اتاق مشورت بدهد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در راه تحقق اهداف این بخش محدودیتی به جز محدودیت‌های بودجه‌ای وجود ندارد، بنابراین باید از فرصت ها استفاده کنیم تا با انجام اقدامات پیش رو به زودی تغییرات در این بخش احساس شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با طرح این سوال که چرا در مناطقی که معادن قرار دارد، فقر وجود دارد، گفت: این در حالی است که خداوند نعمات خود را به این مناطق بخشیده است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر