کد خبر: ۶۷۲۶۲۵۰
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۸

هزاران نفر پایتخت ایتالیا در اعتراض به دستور امنیتی "ضد مهاجران" که متئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا و رهبر جناح راست افراطی از آن دفاع کرده است، تظاهرات کردند.

هزاران نفر در رم در اعتراض به دستور ضد مهاجرت تظاهرات کردندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، هزاران نفر روز شنبه در مرکز رم، پایتخت ایتالیا در اعتراض به دستور امنیتی "ضد مهاجران" که متئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا و رهبر جناح راست افراطی از آن دفاع کرده است، تظاهرات کردند.

سرجیو سرنو، یکی از تظاهر کنندگان اعلام کرد این تظاهر کنندگان که از حدود ۵۰ شهر آمده اند فعالان چپ تندرو یا از برخی انجمن‌ها هستند و برای گفتن "نه به سالوینی و نژاد پرستی" راهپیمایی می‌کنند.

تظاهر کنندگان در این تجمع بزرگ پارچه نوشته‌های زیادی با خود حمل می‌کردند که روی آن‌ها در دفاع از حقوق مهاجران شعار‌هایی مانند "به زندگی سیاهان اهمیت دهید"، "پذیرش برای همه"، و "مرز‌ها را باز کنید" نوشته شده بود.

به گفته سرنو از انجمن فوریت، شمار تظاهر کنندگان می‌توانست بسیار بیشتر باشد، اما پلیس از ادامه راه دست کم پنج اتوبوس جلوگیری کرد. انجمن فوریت از آن دسته انجمن‌هایی است که به کمک مهاجران می‌آید.

سنای ایتالیا روز چهارشنبه درباره این دستور-قانون بسیار جنجالی به دولت رای اعتماد داد که این نخستین مرحله پیش از رای قطعی در مجلس نمایندگان است. رای مجلس نمایندگان برای پایان نوامبر پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

تظاهرات علیه سیاست‌های مهاجرتی وزیر کشور ایتالیا در رم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر