کد خبر: ۶۷۳۱۴۱۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۴
شیرانی مطرح کرد؛

رئیس اولین سمپوزیم بین‌المللی جراحی صورت گفت: جراحی بینی، تزریق ژل و بوتاکس رکورددار اعمال زیبایی در ایران هستند.

جراحی بینی، تزریق بوتاکس رکورددار اعمال زیبایی در ایران/ مردم فریب بمب‌های تبلیغات زیبایی را نخورندبه گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، غلامرضا شیرانی رئیس اولین سمپوزیم بین‌المللی جراحی صورت در نشست خبری این سمپوزیم با اشاره به تبلیغات بسیار در زمینه جراحی زیبایی، گفت: دستکاری بیش از حد صورت و انجام انواع اعمال زیبایی می‌تواند به دلیل مشکلات روانی، بیکاری و اعتماد به نفس پایین مربوط باشد.

وی ادامه داد: بمب تبلیغاتی زیبایی در جامعه ما رواج پیدا کرده است و این مسئله به افزایش اعمال جراحی زیبایی غیر ضروری دامن زده است.

شیرانی اظهار کرد: افرادی که مشکلات روانی یا اعتماد به نفس پایین دارند، فکر می‌کنند اگر با انجام اعمال جراحی زیبایی چهره‌ زیباتری پیدا کنند در جامعه موفق‌تر خواهند بود، به همین دلیل نقش جامعه آرام در رفتار افراد بسیار موثر است.

وی افزود: در جامعه‌ای که افراد از استرس و اضطراب رنج ببرند، به جای آنکه به فکر پیشرفت‌های مثبت باشند و بیش از توجه به ابعاد اجتماعی و علمی، به ابعاد ظاهری خود توجه می‌کنند.

رئیس اولین سمپوزیم جراحی صورت گفت: اگر جراحان سه عامل مهم را در جراحی زیبایی لحاظ کنند، در این صورت شاهد کاهش عوارض جراحی خواهیم بود.

محدودیت فعالیت جراحان در مطب‌ها

وی افزود: نکته اول آن است که در مواردی برخی بیماران به جای مشاوره جراحی به مشاوره روانپزشکی نیاز دارند. فاکتور دوم در این موضوع طرح درمان درست بوده که در این صورت عوارض جراحی کاهش پیدا خواهد کرد و بیمار رضایت کافی خواهد داشت.

شیرانی تأکید کرد: دانش و تجربه بالای جراح در جراحی زیبایی نقش مهمی در کاهش عوارض جراحی‌های زیبایی دارد. در صورتی که بیماری درست جراحی نشود، بیمار مجبور به جراحی مجدد خواهد بود و این مسئله به افزایش هزینه‌های بیمار و کشور منجر می‌شود.

این متخصص جراحی فک و صورت تصریح کرد: مردم توجه داشته باشند که گرفتار بمباران‌های تبلیغات زیبایی نشوند. متأسفانه به تازگی شاهد تبلیغات جراحی‌های زیبایی نامعقول چون گوش الاغی، چشم گربه‌ای و از این دست اعمال زیبایی هستیم.

شیرانی با بیان اینکه جراحی‌های بینی رکورددار اعمال زیبایی در ایران است، گفت: پس از جراحی بینی، تزریق ژل و بوتاکس بیشترین اعمال زیبایی در کشور است.

رئیس اولین سمپوزیم بین‌المللی جراحی صورت، با اشاره به محدودیت فعالیت جراحان در مطب‌ها، گفت: انجام اعمال جراحی با بیهوشی کامل به صورت تزریقی در مطب‌ها ممنوع است و تنها اعمال زیبایی چون افتادگی پلک، تزریق ژل و بوتاکس را می‌توان با بی‌حسی موضعی پزشکان و جراحان در مطب‌ها انجام دهند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر