کد خبر: ۶۷۳۹۱۹۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۱

مسئول امور استان‌های آستان قدس رضوی گفت: از حدود 1.5 سال گذشته که فعالیت جریان زائر اولی های این آستان مقدس شروع شده است تاکنون نزدیک به 900 هزار نفر از سراسر کشور به زیارت امام رضا (ع) مشرف شده اند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،سید وحید موسویان، مسئول امور استان‌های آستان قدس رضوی، در آیین افتتاحیه نخستین دفتر نمايندگي آستان قدس رضوي در سطح شهرستان های کشور در کاشان در تالار فرهنگ اداره ارشاد این شهرستان گفت: این شمار زائر با همت آستان قدس رضوی و با مشارکت افراد خیر و نیکوکار به باپوسی حضرت علی بن موسی بن الرضا (ع) تشرف یافته اند.

وی افزود: این زائران را افرادی تشکیل می دهند که به علت محرومیت و توان مالی ضعیف تاکنون موفق به زیارت حضرت امام رضا (ع) نشده بودند.

به گفته وی، انجام فعالیت های فرهنگی مذهبی آستان قدس رضوی در سراسر کشور و توسعه آن نیز باید به دور از اهداف حزبی و سیاسی انجام شود و بطور کامل مردمی و قدسی باشد.

 فعالیهای فرهنگی آستان قدس رضوی معنویت محور و مردم محور است

مسئول امور استان های آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه فعالیهای فرهنگی آستان قدس رضوی معنویت محور و مردم محور است، گفت: کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند باید از تمایل به افراد، جناحها، جریانها و تلقی های بیرونی پرهیز کنند.

موسویان با اشاره به اینکه در دوره جدید مدیریت و تولیت آستان قدس رضوی با استناد به حکم و منشور هفتگانه مقام معظم رهبری مسیر جدیدی را پیش روی آستان قرارداد با محور تمرکززدایی و توسعه گستره کشوری حرم فعالیت و افتتاح دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی نیز در دستور کار قرارگرفت.

وی در ادامه در مورد افتتاح دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در کاشان نیز گفت:بنا به درخواست مردم مومن کاشان، پیگیری های مکرر و تایید تولیت آستان قدس رضوی با توجه به اینکه کاشان از مزیت نمایندگی ولی فقیه و نهادهای مذهبی مستتقل در کشور استثنا است این دفتر نیز به صورت استثنا در این شهرستان هم ردیف با استان های کشور در آن گشایش یافت.

سیاست اقدامات دفترهای نمایندگی در استانهای کشور داوطلبانه و مردم پایه است

به گفته وی، هم اکنون با گذشت 20 ماه و راه اندازی دفترهای نمایندگی در تمام استانهای کشور تدبیر آن است که توسعه ساختاری در شهرستانها رخ ندهد و تمام اقدامها مردمی، داوطلبانه و مردم پایه انجام شود.

به گفته وی امروز دایره حرم حضرت امام رضا (ع) به چهار دیوار حرم مطهر در مشهد مقدس نیست بلکه تللوء این حرم در سراسر کشور جلوه گر شده است.

مسئول امور استان های آستان قدس رضوی، با اشاره به ماموریت های جدید آستان قدس رضوی یادآور شد: اصل حضور امام رضا (ع) در ایران به تعبیر رهبر معظم انقلاب خود یک فعالیت، اقدام و رویکرد فرهنگی و فلسفه آن معنوی و فرهنگی است.

موسویان از برگزاری جشن های زیرسایه خورشید در دهه کرامت نیز به عنوان بزرگترین و پهن پیکرترین عملیات فرهنگی در جهان اسلام یاد کرد و گفت: این جشنها که رنگ و بوی مذهبی و اهل بیتی دارد و بطور کامل مردم پایه است نه تنها در ایران بلکه در 25 کشور جهان نیز برگزار می شود.

 رسیدگی به محرومان و امداد به مستضعفان از فعالیتهای اجتماعی آستان قدس رضوی است

وی،فعالیتهای اجتماعی آستان قدس رضوی را یادآور شد و گفت: مهمترین این فعالیتها رسیدگی به محرومان و امداد به مستضعفان است که فلسفه بوجود آوردن انقلاب اسلامی نیز همین بوده است.

موسویان در پایان همچنین توسعه فرهنگ وقف و نذر را از دیگر هدفهای راه اندازی دفترهای نمایندگی آستان قدس رضوی در مرکزهای استان ها برشمرد.

شایان ذکر است :در آیین افتتاح نخستین دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در شهرستان های کشور در کاشان که با حضور معاون استاندار و فرماندار کاشان ، روسای ادارات، مدیر حوزه‌های علمیه کاشان، رئیس شورای اسلامی شهر،خانواده‌های شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم بویژه شهید دهقان،شهید طهماسبی و بسیجیان در تالار فرهنگ اداره ارشاد این شهرستان برگزارشد حجت السلام مهدی بصیرتی به عنوان مسئول نمایندگی دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در منطقه کاشان معرفی و از زحمات مصطفی معروفی رابط دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در منطقه تقدیر شد.

تلاوت قرآن، پخش کلیپ سرود جمهوری اسلامی ایران، اجرای گروه تواشیح توحیدیات یاسین از مسجدالقران کاشان، تجلیل از خانواده شهدای مدفع حرم طهماسبی و دهقان، مدیحه سرایی حاج محمود شریفی(کمیل) از ذاکرین اهل بیت(ع)، سخنرنی سید وحید موسویان مسئول امور استان های دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی، ارائه گزارش عملکرد یکساله مصطفی معروفی رابط نمایندگی در کاشان، سخنرانی حجت الاسلام مهدی بصیرتی مدیر جدید دفتر ، اهدای سفر مشهد مقدس به خانواده شهیدان بارفروش، دهقان و طهماسبی و شعر خوانی قربان پورمسئول شبکه مادحین حرم مطهر رضوی و دبیر مجموعه اصحاب الحسن(ع) در تالار فرهنگ اداره ارشاد کاشان برگزارشد.

 

انتهای پیام/م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر