کد خبر: ۶۷۵۴۱۱۳
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲
پس از ۶ سال؛

رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان از رهایی فرد قاتل در شهرستان حمیدیه از چوبه دار خبر داد.

عبدالعباس زبیدی نیا، معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، گفت: سال 1391 در روستاهای شارطاق و حریجه از توابع شهرستان حمیدیه نزاع و درگیری بین 2 طایفه بر سر اراضی کشاورزی رخ داد که در این درگیری یک نفر کشته و چند نفر دیگر مجروح و همچنین چند دستگاه خودرو و منزل تخریب شدند.

وی اظهار داشت: در پی این اتفاق، سال ها 500 هکتار زمین بدون کشت باقی ماند و 25 پرونده در مراجع قضایی اهواز و حمیدیه علیه یکدیگر تشکیل دادند.

زبیدی نیا تصریح کرد: با دخالت رئیس دادگستری حمیدیه مبنی بر مصالحه و جلوگیری از درگیری دوباره بین این 2 طایفه، پرونده برای ایجاد صلح و سازش به شورای حل اختلاف این شهرستان ارجاع داده شد و با حضور حجت الاسلام تقوی، رئیس دادگستری و اعضاء خدوم و تلاشگر شورای حل اختلاف این شهرستان و طی تشکیل چندین جلسه با بزرگان و ریش سفیدان طرفین، نهایتاً بین این 2 طایفه پس از 6 سال صلح و سازش ایجاد و خانواده مقتول با اعلام رضایت و عفو و بخشش خود، قاتل را از چوبه دار رها کردند.

رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان افزود: خوشبختانه پس از این مصالحه روز بعد کشاورزان اقدام به شخم اراضی کشاورزی برای کاشت محصول نمودند.

انتهای پیام/گ

پرونده قتل به صلح و سازش ختم شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر