در چهاردهمین کنگره اورژانس ها و بیماری های شایع طب کودکان مطرح شد؛

بیماری‌های روماتیسم؛ شایع‌ترین علل معلولیت/ تب طولانی و دوره‌ای بدون علت را جدی بگیرید

شایع‌ترین علل معلولیت، اختلالات بینایی و قلبی و عروقی/ وقتی تب دوره‌ای یا طولانی مدت بدون علت مشخص خبر از یک بیماری رماتیسمی می‌دهددبیر اجرایی کنگره گفت: بیماری‌های روماتیسم یکی از شایع‌ترین علل معلولیت، اختلالات بینایی و قلبی و عروقی هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا شیاری دبیر اجرایی کنگره‌ و فوق تخصص بیماری روماتیسم در حاشیه چهاردهمین کنگره اورژانس‌ها و بیماری‌های شایع طب کودکان که امروز برگزار شد در جمع خبرنگاران، درباره بیماری‌های روماتیسمی، اظهار کرد: بیماری‌های روماتیسمی بیماری‌هایی هستند که التهاب در بافت های هم‌بند بدن همراه هستند، بافت هم‌بند از قسمت‌های مختلف بدن مانند پوست، استخوان، عضله و رگ تشکیل شده است بنابراین در بیماری‌های روماتیسم ما شاهد درگیری استخوان‌ها، عضله‌ها و رگ‌ها هستیم.

وی بیان کرد: بیماری‌های روماتیسم می‌توانند سیستمیک (همه بدنرا درگیر کنند) بوده یا تنها یک عضو یا ارگان خاصی را دچار اختلال کنند.

شیاری افزود: بیماری‌های روماتیسم یکی از شایع‌ترین علل معلولیت، اختلالات بینایی مانند نابینایی و بیماری‌های قلبی و عروقی در افراد هستند بنابراین نباید نسبت به بیماری‌های روماتیسم شناختی صحیح داشته باشیم تا آن‌ها را بتوانیم به موقع درمان کنیم.

مشخصه‌های اصلی بیماری‌های روماتیسم

دبیر اجرایی کنگره درباره 3 مشخصه اصلی بیماری های روماتیسم تأکید کرد: بیماری‌های روماتیسم با 3 مشخصه اصلی همراه هستند به طوری که این بیماری‌ها مزمن، همراه با عود و همراه با اختلال در سیستم ایمنی هستند، بیماری‌های روماتیسم با وجود اینکه نشانه‌های اختصاصی برای تشخیص ندارند اما علائم عمومی بیماری‌ها چنانچه طول کشیده یا با عود همراه باشند افراد در این مواقع باید به متخصص بیماری‌های روماتیسم مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: تب می‌تواند نشان‌دهنده بیماری‌های عفونی و غیر عفونی باشد اما تب دوره‌ای و طولانی مدت بدون علت مشخص می‌تواند خبر از ابتلا به یک بیماری روماتیسم بدهد، همچنین  دل درد و آفت دهان در صورتی که طول کشیده و یا با عود همراه باشند هم می‌توانند نشان‌دهنده بیماری‌های روماتیسم باشند.

شیاری یادآوری کرد: التهابات مفاصل در بسیاری از موارد حاد و گذرا است اما در صورتی که این التهابات طول کشیده باشند افراد برای بررسی بیشتر باید به متخصص رماتیسم  مراجعه کنند.

انتهای پیام /

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر