کد خبر: ۶۷۸۶۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
کد خبر : ۶۷۸۶۰۸۱
معاون مسکن راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمدخبرداد:

معاون مسکن راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت : در قالب مسکن امید هزار و 815 واحد مسکونی در محلات فرسوده استان احداث می شود.

احیا بافت فرسوده 13 منطقه در کهگیلویه وبویراحمدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازیاسوج ؛ موسوی معاون مسکن راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد در نشست کارگروه بازآفرینی شهر دوگنبدانگفت:  ساخت مسکن امید در 13 منطقه بافت فرسوده در شهر‌های یاسوج، دوگنبدان و دهدشت انجام می شود.

وی افزود:  8 محله بافت فرسوده یاسوج، 4 منطقه شهر دوگنبدان و یک نقطه شهر دهدشت در این طرح احیا می‌شود.

معاون مسکن راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برای هر واحد مسکونی محلات از پیش تعیین شده 400 میلیون ریال تسهیلات بانکی با کارمزد 9 درصد و دوره بازپرداخت 12 ساله اعطاء می‌شود.

موسوی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی می‌توانند زمین‌ها و ساختمان‌های فرسوده خود را برای بررسی کارشناسی اجرای طرح‌های رفاهی عام المنفعه بافت‌های فرسوده معرفی کنند.

وی گفت: براساس این طرح در صورت تایید کارشناسان برای ساختمان‌های اداری 400 تا 700 میلیون ریال وام پرداخت می‌شود.

فرماندار گچساران هم با اشاره به در دست اجرا بودن طرح احیای بافت فرسوده در شهر دوگنبدان گفت: محله‌هایی مانند کوی

کارگری شرکت نفت با توجه به قدمت 60 ساله برخی واحد‌های مسکونی، روستای آبگرمو و باغ فردوس برای الحاق به بافت فرسوده پیشنهاد می‌شود.

عبدالرحیم رحیمی افزود: این محلات در صورت تصویب در کارگروه‌های استانی و شهرستانی از مزایای تسهیلات بازسازی بهره‌مند خواهند شد.

وی از دستگاه‌های اجرایی خواست تا تمام توان و ظرفیت‌های اداری خود را برای اجرای طرح‌های محرک در مناطق تعیین شده به کار گیرند.

فرماندار گچساران با یادآوری گستردگی این طرح گفت: هر یک از دستگاه‌های اجرایی می‌توانند در بهبود سیمای شهری سهیم باشند.

رحیمی افزود: آموزش فنی و حرفه ای، راه اندازی بازارچه صنایع دستی، ایجاد مجتمع‌های فرهنگی، توسعه فضای سبز و توسعه زیرساخت‌های شهری مانند ساماندهی کانال ها، جدول گذاری و پیاده روسازی از جمله اقداماتی است که با مشارکت دستگاه‌های اجرایی در بافت‌های فرسوده اجرا می‌شود.

وی گفت: تاکنون بیش از یک هزار واحد مسکونی بافت فرسوده دوگنبدان نوسازی شده است.

فرماندار گچساران افزود: تخریب رایگان، جمع آوری انشعاب‌های برق، آب و گاز، تخفیف در صدور پروانه‌های ساختمانی و ضمانت زنجیره‌ای از دیگر خدمات ارائه شده برای احیای بافت فرسوده شهر دوگنبدان است.

انتهای پیام/غ

 احیای بافت های فرسوده

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر