کد خبر: ۶۷۸۸۵۹۱
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خوزستان از ارائه آموزش تخصصی و مهارتی‌های به مددجویان خبر داد.

بهره مندی مددجویان خوزستانی از آموزش های تخصصی فنی و حرفه ایبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، ناجی عبیاوی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خوزستان گفت: در ۹ ماهه امسال، با برگزاری دوره‌های آموزشی و تخصصی، مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، ۴ هزار و ۴۷۳ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان از این مهارت‌ها بهره‌مند شدند.

وی افزود: به منظور ارائه و آموزش این مهارت‌ها اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شد تا زمینه اشتغال و خودکفایی که یکی از اهداف مهم کمیته امداد است برای مددجویان فراهم آید.

ناجی عبیاوی، بیان کرد: از این تعداد هزار و ۵۸۸ نفر در دوره‌های پایدارسازی مشاغل، ۹۰۲ نفر در دوره‌های مقدماتی و هزار و ۹۸۳ نفر در دوره‌های مهارت آموزی شرکت کردند و ۱۶۴ مددجو نیز برای کاریابی به موسسات و ادارات دیگر معرفی شدند.

عبیاوی اظهار داشت: هزار و ۹۴۴ مددجوی مناطق محروم با هزینه ۲۱۳ میلیون تومان از آموزش‌های مهارتی، فنی و پایدارسازی برخوردار شدند که این امر با هدف رونق و ارتقا اقتصادی به ویژه در مناطق محروم در دستور کار قرار دارد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گفت: این آموزش‌ها بیشتر در بخش‌های کشاورزی، خدمات، شیلات، صنعت، صنایع‌دستی و مشاغل خانگی بوده است.

وی ادامه داد: با نظارت کارشناس و پشتیبانی از مددجویان پس از ایجاد فرصت شغلی زمینه توانمندسازی و خروج آن‌ها از چرخه حمایتی فراهم می‌شود.

انتهای پیام/و

کمک به خودکفایی و استقلال مددجویان خوزستانی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر