کد خبر: ۶۷۸۹۱۲۴
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷

سخنگوی کمیسیون اروپا اعلام کرد توافق برکسیتِ روی میز، بهترین و تنها معامله ممکن است و مذاکره مجددی درباره آن در کار نیست.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، کمیسیون اروپا امروز دوشنبه اعلام کرد سران اتحادیه اروپا بار دیگر در خصوص توافق برکسیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) که ماه گذشته درباره آن با ترزا می، نخست وزیر انگلیس توافق کردند، مذاکره نخواهند کرد.

مارگاریتیز شیناس، سخنگوی کمیسیون اروپا در توضیح محتوای مکالمه تلفنی ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا و ترزا می گفت: معامله ای که روی میز است بهترین و تنها معامله ممکن است. مذاکره مجددی در خصوص این معامله در کار نیست.

وی اظهار داشت هیچ مذاکره برنامه ریزی شده ای وجود ندارد و مذاکرات پیشین بین دو طرف «مذاکرات کاملی» بوده است.

مذاکره روز جمعه میان یونکر و می کاملا دوستانه بوده و آنها قرار است هفته آینده بار دیگر باهم گفتگو کنند.

یادآور می شود ترزا می پس از مذاکره با سران اتحادیه اروپا موفق به جلب حمایت پارلمان انگلیس نشده است. قرار است هفته آینده پارلمان انگلیس در خصوص توافق ترزا می با سران اتحادیه اروپا رای گیری کند. وی پیشتر  اعلام کرد اگر پارلمان انگلیس توافقنامه برکسیت را تصویب نکند، کشورش با مرز‌های نامشخص مواجه خواهد شد.

توافقنامه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که پس از ماهها چانه زنی و فراز و نشیبهای فراوان میان لندن و بروکسل منعقد شد، برای اجرایی شدن در 29 مارس سال 2019 باید در پارلمان اروپا و همچنین پارلمان انگلیس به تصویب برسد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر