کد خبر: ۶۷۸۹۴۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹

سناتور برنی سندرز با انتشار چند پیام توئیتری از سیاست‌های رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص تعطیلی دولت انتقاد کرد.

برنی سندرز: مردم آمریکا به دولتی نیاز دارند که برای همه کار کند نه فقط برای یک درصد جامعهبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، سناتور برنی سندرز با انتشار پیام‌هایی توئیتری به انتقاد از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و سیاست‌های غلط وی پرداخت.

وی در پیام‌هایی در صفحه توئیتر خود نوشت: «حق با جیمی کارتر (رئیس جمهور اسبق آمریکا) بود وقتی گفت آمریکا یک الیگارشی (حکومت گروهی اندک) با فساد سیاسی نامحدود است. ما هر روز بیشتر از دموکراسی فاصله می‌گیریم و به شکلی از حکومت الیگارشی وارد می‌شویم. دموکراسی باید بر اساس هر شخص، یک رای باشد نه میلیاردرهایی که انتخابات را می‌خرند.»

وی در پیام دیگری آورده است: «آمریکا بزرگترین اقتصاد جهان است با این حال ما از بسیاری از کشورهای توسعه یافته دیگر در زمینه خدمات درمانی، امید به زندگی، مرگ و میر نوزادان، فقر، آموزش و زیرساخت عقب هستیم. ما به دولتی نیاز داریم که برای همه کار کند نه فقط برای یک درصد جامعه.»

سندرز همچنین تاکید کرد در نتیجه تعطیلی دولت ناشی از تصمیمات ترامپ، هشتصد هزار کارمند فدرال در خطر عدم دریافت حقوق هستند. آنها درباره پرداخت اجاره خانه، تامین غذای خانواده‌هایشان و پول بنزین خودروهایشان نگرانند. میچ مک کانل، رهبر جمهوری خواهان به شکلی باورنکردنی از اقدام در این خصوص خودداری می‌کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر