کد خبر: ۶۷۸۹۹۳۷
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷
رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر خبر داد؛

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: شورای شهر بوشهر برای کاهش فشار بر مردم تا ۱۵ درصد عوارضی که مستقیم با مردم سر و کار دارد را برای سال آینده کاهش داده است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان،ابوذر دهدار رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر،صبح سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت: با ارائه لایحه بودجه سال ۹۸ از سوی شهرداری بندر بوشهر به شورای شهر، تعرفه برخی عوارض شهرداری ها را تا ۱۵ درصد نیز کاهش داده‌ایم.

وی افزود: بار امانت مردم برای داشتن شهری توسعه یافته بر دوش همه اعضای شورای شهر سنگینی می کند و در این راستا خود را موظف به تحقق انتظار شهروندان، برای ایجاد هرگونه تحول رو به جلو در ساختار مدیریت شهری و بهبود عملکرد شهرداری در خدمت به مردم می دانیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهرگفت: چارچوب کلی تصویب لایحه عوارض محلی سال ۹۸ شهرداری بندر بوشهر، تغییر تکیه‌گاه درآمد شهرداری‌ها به سمت قانون‌مداری با لحاظ منافع مردم و به خصوص اقشار کم درآمد است.

دهدار با اعلام این که منابع درآمدی را بر اساس تعاریف مفهومی از وضعیت مالی مردم و سرمایه گذاران دسته‌بندی کرده‌ایم، ادامه داد: در این راستا سعی کرده ایم برخی کدهای درآمدی شهرداری برای سال آینده که به شکل مستقیمی با مردم در تماس بوده است را تا ۱۵ درصد کاهش دهیم، هر چند در خصوص حوزه های سرمایه گذاری تا ۱۰ درصد نیز به شکل عرفی و متناسب با تورم افزایش داده ایم.

وی ادامه داد: توجه به اقشار کم درآمد هنگام وضع عوارض با اعطای تخفیف، معافیت و نظایر آن و اعمال رویه های تشویقی برای پرداخت به موقع عوارض را در لایحه پیشنهادی شهرداری برای بودجه ۹۸ را به خوبی دیده ایم و این طور نیست که این بودجه فشار اقتصادی بر مردم ایجاد کند.

رئیس شورای شهر بوشهر گفت: شهرداری، سازمانی غیردولتی و مبتنی بر درآمد و هزینه است که بودجه مستقل دولتی نیز دریافت نمی کند و اگر بخواهیم تغییری در عوارض در سال آینده ندهیم، نمی توانیم هیچ پروژه ای به اجرا در بیاوریم.

دهدار عنوان کرد: مجموعه شورای شهر بوشهر، در راستای توجه به منافع مردم و بسترهای توسعه شهری تصمیم گرفته است که آن دسته از عوارضی که می تواند بر مردم فشار بیاورد را تا ۱۵ درصد کاهش دهد و کمبود منابع درآمدی خود را در حوزه های دیگر و متناسب با تورم ساماندهی کند.

وی یادآور شد: مردم، ولی نعمت ما هستند و تمام تلاش شورای شهر پنجم، کاستن از مشکلات شهروندان و همچنین تسهیل امور آنهاست.

رئیس شورای شهر بوشهر ادامه داد: در همین راستا شورای شهر در حال برنامه ریزی و مطالعات در زمینه های اجتماعی و اقتصادی است تا با تبیین سیاست هایی جامعه محور ضمن کاستن از آسیب های اجتماعی، راه حل هایی برای افزایش همگرایی و مشارکت بیشتر شهروندان در سیاست گزاری و برنامه های شهری باشد.

وی بیان کرد: بدون شک اولویت اول ما، توجه به روح شهر، یعنی شهروندان، سپس امور کالبدی،توجه به امور عمرانی و ساخت و ساز است.

دهدار بیان کرد: در جهان امروز، شهرسازی و کارکرد شهرداری در این بخش مبتنی بر ایجاد رضایتمندی شهروندان و تعلق خاطر آنها به فضاهای شهری و سکونتگاه است و در همین زمینه برنامه های نرم افزازی بایست پیش زمینه امور سخت افزاری باشد تا با ایجاد این هارمونی، شهری متعلق به همه شهروندان داشته باشیم.

 

انتهای پیام/ت

اقدامات شهرداری،برای کاهش مشکلات  و تسهیل در امور زندگی مردم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر