کد خبر: ۶۷۹۰۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
فرجی خبر داد

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از اخذ پروانه و تولید صافی دیالیز اطفال در ۲ سایز F۴ و F۴٠ خبر داد.

صافی دیالیز اطفال در هلال احمر تولید شد

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، علی فرجی مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با اعلام تولید صافی دیالیز اظهار کرد: از آنجا که صافی دیالیز حیاتی‌ترین محصول برای بیماران مزمن کلیوی به ویژه اطفال است، این سازمان با نیاز سنجی‌های انجام شده از واحد‌های درمانی همودیالیز اطفال در سراسر کشور که متوسط مصرف سالیانه این نوع صافی‌های دیالیز را حدود ۴۰ هزار صافی اعلام کرده‌اند، تولید این نوع از صافی‌های دیالیز را در اولویت قرار داد.

وی ادامه داد: جدیدترین صافی دیالیز اطفال در هلال احمر منطبق با استاندارد‌های بین المللی در داخل کشور تولید می‌شود و دارای نشان CE اروپا است.

فرجی با اشاره به اینکه این نخستین پروانه تولید رسمی صافی دیالیز مخصوص اطفال در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران است، توضیح داد: با اخذ این پروانه جدید، کار تولید این نوع از صافی دیالیز اطفال در دو سایز F۴ و F۴۰ از هفته جاری در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران وابسته به این سازمان آغاز شده است.

وی عنوان کرد: از ویژگی‌های این صافی دیالیز جدید بهبود شاخص‌های کیفی صافی از قبیل: سازگاری عالی آن با خون، میکروآندولاسیون فیبر برای جریان موثر محلول دیالیز، ضریب تصفیه (UF) بهتر و تصفیه عالی سموم کوچک مولکول اورمیک بطور بهینه در جریان خون است.

فرجی گفت: طبق اطلاعات ارزیابی شده موجود ۵۰ درصد موارد نارسایی کلیه در کودکان بیماری‌های مادرزادی و ارثی از جمله (اختلال جنینی در رشد کلیه ها، رفلاکس نفروپاتی (برگشت ادرار)، بیماری‌های کیستی کلیه) و بیماری‌های اکتسابی از جمله (عفونت‌های کلیه، بیماری‌های التهابی کلیه و سندرم همولیتیک اورمیک) است که این اطفال برای درمان بیماری‌های خود هنگام انجام همودیالیز (دیالیز خونی) نیازمند استفاده از صافی دیالیز اطفال هستند.

ظرفیت تولید سالانه بیش از ۲میلیون صافی دیالیز

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر از ظرفیت تولید سالانه بیش از ۲ میلیون صافی دیالیز در دو نوع (Low Flux) و (High Flux) در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران وابسته به سازمان تدارکات پزشکی خبر داد و گفت: این دو نوع صافی دیالیز، محصولاتی استریل، یکبار مصرف، غیر تب زا و زیست سازگار هستند.

«صافی‌های دیالیز تولیدی شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران دارای فیبر‌های توخالی و نیمه تراوایی است که با استفاده از پدیده انتشار (Diffusion) مواد زائد با وزن مولکولی کوچک مانند اوره و نظایر آن را از خون جدا می‌کند و آن‌ها پس از عبور از میان الیاف نیمه تراوا و ورود به مایع دیالیز از بدن خارج کرده و موجب تصفیه خون می‌شوند.»

شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران به عنوان یکی از مجتمع‌های صنعتی در زمینه تولید تجهیزات پزشکی یکبار مصرف است که با استفاده از تکنیک‌های نوین، بهره مندی از دانش روز دنیا، بهره مندی از ماشین آلات مدرن و رعایت الزامات محیطی توانسته است با توسعه و تولید محصولات جدید در جهت رفع نیاز‌های بیماران خاص نقش مهمی را ایفا نماید.

محصولات تولیدی این شرکت شامل تولید انواع صافی دیالیز در سایز‌های مختلف، انواع سرنگ، سرسوزن‌های دندانپزشکی و زیر جلدی، سرنگ انسولین، آنژیوکت، ست سرم، میکروست، فیلتر لکوسیت، سوزن فیستولا، ست دیالیز، کارتریج و کیسه بی کربنات سدیم و غیره است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر