از نرخ کمیسیون تا کسادی بازار/پای درد دل راننده آژانس‌های بجنورد

جمعی از رانندگان ناوگان حمل و نقل درون شهری بجنورد در مقابل استانداری خراسان شمالی تجمع کرده و در حضور اصحاب رسانه به بیان مشکلات خود پرداختند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، صبح امروز تعدادی از رانندگان ناوگان حمل و نقل درون شهری بجنورد در اعتراض به عدم نظارت بر فعالیت و اعطای مجوز به تاکسی‌های اینترنتی در این شهرستان٬ در مقابل استانداری خراسان شمالی تجمع کرده و خواهان نظارت دقیق بر فعالیت این مجموعه‌ها شدند.

علی میرشکاری یکی از رانندگان حاضر در این تجمع اظهار داشت: فعالیت تاکسی‌های اینترنتی باعث کسادی بازار تاکسی‌های دارای مجوز شده است.

وی افزود: این تاکسی‌ها بدون مجوز و هزینه پرداختی به دفاتر آژانس‌ها مشغول فعالیت شده و دفاتر آنان برای جذب مشتری بیشتر٬ مبالغی را هم به رانندگان می‌دهند. هم‌چنین هزینه دریافتی این تاکسی‌ها از مشتریان بسیار پایین بوده و باعث ایجاد تفاوت بین تاکسی‌های مجوزدار و بدون مجوز شده است.

میرشکاری ادامه داد: در بین رانندگان آژانس‌های درون شهری٬ افرادی با مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس حضور دارند به علت وجود این تاکسی‌های انترنتی٬ واقعاً در تامین معاش خانواده با مشکل مواجه شده‌اند.

رضایی یکی دیگر از رانندگان حاضر در این تجمع گفت: پرداخت کمیسیون به شرکت‌ها و آژانس‌ها یکی دیگر از مشکلاتی است که برای تاکسی‌های با مجوز وجود داشته، ولی برای بدون مجوز‌ها خبری از کمیسیون نیست.

وی افزود: جمعیتی بالغ بر ۱۲ هزار نفر از خانوار این این رانندگان به نان شبشان محتاج شده‌اند و وضعیت تاکسی‌های درون شهری بسیار نامناسب شده است. چرا روزی ما را با نصف قیمت از خیابان جمع می‌کنند؟ من با سه فرزند قادر به تامین هزینه‌های زندگی نیستم. چرا کرایه ۳ هزار تومانی را ۱۵۰۰ تومان می‌گیرند؟

اعتراض این افراد به دوگانگی برخورد با رانندگان آژانس‌ها و نحوه مجوزدهی به تاکسی‌های اینترنتی است. این رانندگان معتقدند با وجود مجوز دادستان کل کشور برای تاکسی‌های اینترنتی٬ بهتر است مسئولان امر تدابیری را برای حل مشکلات رانندگان آژانس‌های مجوز دار نیز ارائه دهند.

منبع تسنیم

انتهای پیام/پ

تجمع راننده آژانس‌های بجنورد

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها: تاکسیرانی ، حمل و نقل
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر