کد خبر: ۶۷۹۲۱۲۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری مطرح کرد؛

آیت الله حسینی بوشهری گفت:برخی در این زمان مظلوم تر از حوزه پیدا نکردند،درمقابل حوزه و مرجعیت هر چه بخواهند حرف می زنند.

بی کفایتی مسئولیت را به گردن حوزه و مرجعیت نیندازیم/برخی در این زمان مظلوم تر از حوزه پیدا نکردندبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، آیت الله حسینی بوشهری،عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری پیش از ظهر امروز در درس اخلاق در جمع کارکنان مرکز مدیریت حوزه های علمیه که در سالن آیت الله حائری برگزار شد، با اشاره به مسئولیت پذیری در نظام و انقلاب اسلامی گفت: مسئولیت پذیری گاهی در رابطه با خدا، شخص و دیگران است. اما مهم مسئولیت پذیری در رابطه با خدا و دیگران است.

وی افزود: گاهی مسئولیت شناسی در مقابل جامعه است و نوع تعامل با افراد گاهی از باب گره گشایی است. امروز در شرایط سخت معیشتی قرار داریم و باید هدف گره گشایی، تکریم و احترام و عدم کوچک کردن ارباب رجوع باشد.

آیت الله حسینی بوشهری عنوان کرد: لازم است برخورد با ارباب رجوع مؤدبانه باشد. نباید گرفتار سیستم اداری شویم. کسی در حوزه خدمت می کند، باید با ارباب رجوع و طلبه برخورد نامناسب نداشته باشد.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری اظهار کرد: بعضی افراد در این زمان مظلوم تر از حوزه پیدا نکردند؛ در مقابل حوزه و مرجعیت هر چه بخواهند حرف می زنند، فکر می کنند حوزه مانع کارهایشان است. به همین دلیل از هر حرف زدنی نسبت به حوزه روا نمی کنند، وقتی در چنین دوره ای قرار داریم، چرا نباید برای رشد و تعالی حوزه تلاش کنیم.

وی افزود: کسانی که از خدا می ترسند انسان را گمراه نمی کنند، اگر کسی را امر به معروف و نهی از منکر می کنید، ابتدا خودتان آمر و ناهی باشید.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری بیان کرد: براساس آیات قرآن اعمال انسان زیر نظر و نگاه خدا است و خدا نظاره گر است و در روایتی امام جواد(ع) فرمودند« به مردم بگو در رفتار اجتماعی، فردی و جامعه، کارهایی که به عهده شما گذاشته شده، انجام دهید و در عین حال بدانید خدا نظاره گر اعمال شما انسانها است.

آیت الله حسینی بوشهری اظهار کرد: درمقابل خدایی که همه چیز را می بیند، نباید لحظه ای غفلت کرد. کسی را بزرگ و کوچک می کنید و... در همه موارد بدانید خدا، پیامبر و اهل بیت(ع) ناظر هستند. پس اعمالتان را درست انجام دهید.

وی  افزود: اگر همین تذکرات، همیشه جلوی چشم باشد که عالم محضر خدا است، دچارخطا و لغزش نمی شویم.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری گفت:گاهی یک آیه باعث تحول انسان می شود و بسیاری از بزرگان با یک آیه متحول شدند و در مسیر حق و حقیقت قرار گرفتند. یکی از آنها بُشر حافی بود که با یک سخن امام موسی کاظم(ع)که فرمودند« اگر بنده بود رسم بندگی را می دانست»، متحول شده است.

آیت الله حسینی بوشهری افزود: گاهی مبلغ و روحانی لازم نیست ده ها ساعت با مردم حرف بزند و گفت و گو کند. اگر یک جمله برای خدا گفته شود، می تواند باعث تحول شود.

وی گفت: اگر عملی خالصانه انجام شود، اگر گره از کار ارباب رجوع و طلبه ای برای رضایت خدا صورت گیرد. اگر بر زیارت عاشورا ممارست باشد، برکات بسیاری می آورد.

انتهای پیام/ش

سخنان آیت الله بوشهری در جمع کارکنان مرکز مدیریت حوزه های علمیه

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر