کد خبر: ۶۷۹۳۱۰۱
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
نظری خبر داد

عضو شورای شهر تهران از برنامه‌ریزی برای پخش مسابقات جام ملت‌های آسیا از تلویزیون‌های بزرگ شهری خبر داد.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم گفتگو در خصوص المان توپ‌های فوتبال و پخش مسابقات جام ملت‌های آسیا از تلویزیون‌های بزرگ شهری در نقاط مختلف شهر تهران به مناسبت مسابقات جام ملت‌های آسیا (جمعه ۲۱ دی ماه) با حضور حجت نظری عضو شورای شهر تهران و مسئولان سازمان زیباسازی شهرداری تهران در پارک ملت برگزار شد.

برنامه‌ریزی شهرداری برای پخش مسابقات جام ملت‌های آسیا از تلویزیون‌های شهری

بشیر حجت نظری عضو شورای شهر تهران در این مراسم اظهار کرد: اتفاق خوبی که این روز‌ها می‌توانیم در ۴ گوشه شهر تهران مشاهده کنیم، اقدامات مناسب سازمان زیباسازی شهرداری تهران به مناسبت برگزاری جام ملت‌های آسیا است.

وی افزود: با همکاری سازمان زیباسازی شهرداری تهران توانستیم المان‌های متنوع و مرتبط با مسابقات فوتبال را توسط هنرمندان شهر تهران طراحی و در نقاط مختلف شهر ایجاد کنیم.

حجت نظری گفت: در لحظاتی که در پارک ملت حضور داشتم، شاهد استقبال خوب شهروندان تهرانی از این طرح بودم.

برنامه‌ریزی شهرداری برای پخش مسابقات جام ملت‌های آسیا از تلویزیون‌های شهری

وی افزود: این توپ‌ها و المان‌های فوتبال تنها در پارک ملت نصب نشده‌اند، بلکه در ۴ نقطه دیگر از شهر تهران هم قابل مشاهده هستند.

حجت نظری با اشاره به نصب ۸ توپ در پارک ملت گفت: در ۴ نقطه دیگر شهر تهران از جمله فلکه اول تهرانپارس، فلکه دوم صادقیه، میدان راه آهن و میدان هادی ساعی شهرری در هر کدام از این مناطق ۳ توپ نصب شده که در مجموع ۲۰ توپ می‌شود.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: تلاش کردیم تا با پراکنش جغرافیایی مناسب، همه شهروندان تهرانی بتوانند در نزدیک‌ترین نقطه به محل سکونتشان این توپ‌ها را داشته باشند. با این کار توانستیم در زمان برگزاری مسابقات جام ملت‌های آسیا برای شهروندان تهرانی نوعی خاطره‌سازی کنیم.

برنامه‌ریزی شهرداری برای پخش مسابقات جام ملت‌های آسیا از تلویزیون‌های شهری

وی با اشاه به گرفتن عکس توسط شهروندان بیان کرد: یکی از اتفاقات خوبی که رخ داده این است که زمانی که شهروندان با این توپ‌ها عکس می‌گیرند، می‌توانند متنی که توسط سازمان زیباسازی شهرداری تهران در زیر توپ‌ها نوشته شده است را با هشتک توپ قهرمانی در صفحه مجازی خود منتشر کنند.

حجت نظری گفت: با این کار می‌توانیم ارزیابی کنیم که چه تعداد از شهروندان از این طرح استقبال کردند و مایل بودند که این موضوع را در صفحات مجازی خود به اشتراک بگذارند.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: این کار می‌تواند یک نظرسنجی باشد و در اجرای طرح‌های مشابه دیگر می‌تواند به ما کمک کند.

وی افزود: برای پخش مسابقات جام ملت‌های آسیا از تلویزیون‌های بزرگ شهری اقداماتی در دست انجام است.

برنامه‌ریزی شهرداری برای پخش مسابقات جام ملت‌های آسیا از تلویزیون‌های شهری

حجت نظری با بیان اینکه در دوره قبل نیز این برنامه برگزار شد و توانستیم فوتبال را از تلویزیون‌های شهری به صورت زنده نمایش دهیم، تصریح کرد: در آن دوران توانستیم بازی فوتبال را از ۷ تلویزیون در بوستان‌های شهر تهران به نمایش بگذاریم.

عضو شورای شهر تهران کفت: سعی داریم که برای پخش زنده مسابقات جام ملت‌های آسیا دوباره ۷ بوستان را آماده کنیم. البته در تلاش هستیم که تعداد تلویزیون‌ها را به ۱۰ عدد افزایش دهیم.

حجت نظری در ادامه افزود: اقدام دیگری باید انجام دهیم این است که به غیر از توپ‌های فوتبال باید نمادهای سایر ورزش‌ها مانند توپ والیبال، بستکبال یا حتی لباس ورزش‌های رزمی و غیره را نیز در نقاط مختلف شهر تهران ایجاد کنیم تا بتوانیم با این کار فضای شهر را به یک فضای ورزشی بزرگ تبدیل کنیم و همه شهروندان را با ورزش آشنا و مرتبط کنیم.

وی افزود: کمیته ورزش شورا و به طور کلی مدیریت شهری در حوزه ورزش‌های قهرمانی مسئولیتی ندارد.

حجت نظری ادامه داد: تا امروز سعی کردیم هر اقدامی که انجام می‌دهیم در راستای ورزش قهرمانی نباشد، بلکه در جهت توسعه ورزش همگانی و غیرحرفه‌ای باشد. در همین راستا با همکاری و تعامل با سازمان ورزش و مناطق شهرداری تهران طی چند ماه گذشته طرح خیابان ورزش را اجرا کردیم.

وی افزود: هدف از این طرح تفریح و ارتقای نشاط اجتماعی شهروندان است و اجرای آن در طولانی مدت منجر به بهبود وضعیت سلامت جسم و روح آن‌ها می‌شود.

حجت نظری گفت: در صدد آن هستیم که این طرح را توسعه دهیم و آن را در تمام روزهای هفته و در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران اجرا کنیم.

مخالف گران شدن خدمات ورزشی مجموعه‌های شهرداری هستیم

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر گران نشدن خدمات ورزشی مجموعه‌های شهرداری تهران گفت: طی چند روز اخیر در صحن شورای شهر تهران بحثی مبنی بر افزایش نرخ بهای خدمات مجموعه‌های ورزشی مطرح شد که با این افزایش قیمت مخالف بودیم.

عضو شورای شهر تهران در خصوص دلایل مخالفت با این افزایش قیمت افزود: از جمله دلایل مخالفت ما با این افزایش قیمت نزدیک شدن به پایان سال است، چراکه این افزایش قیمت‌ها راهگشا نخواهد بود.

وی ادامه داد: دلیل دیگر مخالفت با افزایش قیمت خدمات مجموعه‌های ورزشی، شرایط اقتصادی جامعه است، چراکه افزایش قیمت خدمات ورزشی باعث می‌شود که اقشار کم درآمد، ورزش و تفریحات ورزشی را از سبد هزینه‌های خانوار حذف کنند که این موضوع با سلامت آن‌ها به طور مستقیم ارتباط دارد.

حجت نظری با بیان اینکه در حال حاضر شرایط به گونه‌ای نیست که ما بتوانیم قیمت‌ها را افزایش دهیم، گفت: نباید به حوزه ورزش و بخش‌هایی که به نوعی با سلامت جسم و روح شهروندان مرتبط هستند، به چشم درآمدزایی نگاه کنیم.

عضو شورای شهر تهران بیان کرد: شهرداری تهران می‌تواند از حوزه‌های مختلف کسب درآمد کند و ما نباید به ورزش به چشم منبعی برای کسب درآمد نگاه کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر