کد خبر: ۶۷۹۴۱۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲

زن جوان چینی به دلیل بیماری نادر، دیگر قادر به شنیدن صدای مردانه نیست و عصب شنوایی او تنها صدای زنانه را می‌شنود.

این زن دیگر صدای مردها را نمی شنود!به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، به تازگی خانم چن ساکن شهر فوجیان چین در گوش خود صدای زنگ را احساس می‌کرد که به قدری آزاردهنده بود که باعث حالت تهوع در وی می‌شد. بعد از مدتی او متوجه شد که دیگر صدای نامزدش را نمی‌شنود، پس از مراجعه به بیمارستان، پزشکان تشخیص دادند که خانم چن به بیماری نادری مبتلا است که فقط قادر به شنیدن صدای زنانه است.

به نظر متخصصان خانم چن بر اثر این بیماری توانایی شنیدن صدا‌ها با فرکانس پایین را ندارد که این بیماری بسیار نادر و غیرقابل تشخیص است و از هر ۱۳ هزار نفر یک نفر به آن مبتلا می‌شود. به گفته پزشک، دلیل به وجود آمدن چنین چیزی کم‌خوابی، استرس و کار کردن تا دیروقت است که باعث کم‌شنوایی فرد می‌شود.

همچنین محققان به نوع دیگری از کم‌شنوایی پی بردند که فرد فرکانس بالا را از دست‌داده و در این صورت نمی‌تواند صدای زنان و بچه‌ها را بشنود.

گفتنی است در جهان ۴۶۶ میلیون نفر با مشکلات شنوایی روبرو هستند و این رقم تا سال ۲۰۵۰ به ۹۰۰ میلیون خواهد رسید. بیماری ارثی، عفونت، دارو‌های خاص، سن و قرار گرفتن در معرض صدا‌های بلند عواملی هستند که به گوش افراد صدمه می‌زند.

انتهای پیام/

بیماری نادری که زن چینی را گرفتار کرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر