کد خبر: ۶۷۹۴۱۳۶
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: صندوق توسعه کشاورزی با حدود ۷۰۰ میلیون تومان سرمایه در سال ۸۶ در استان کرمان تشکیل شده و تشکل ها، اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها می‌توانند عضو آن شوند و امروز اعتبار آن به ۴۰ میلیارد تومان رسیده است.

اعتبار ۴۰ میلیاردی صندوق توسعه کشاورزی استان کرمانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان عباس سعیدی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در جلسه صندوق توسعه کشاورزی استان گفت: صندوق توسعه در همه استان‌ها و برخی شهرستان‌ها فعال است و بعضا صندوق‌های محصولی مانند پسته و زعفران را در کشور داریم.

وی با اشاره به اینکه ۵۱ درصد سرمایه متعلق به بخش خصوصی و ۴۹ درصد دولتی است، تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۶۰ درصد اعتبار متعلق به بخش خصوصی است.

سعیدی با اشاره به اینکه یکی از گرفتاری‌های ما در تامین کود، بذر و نهاده هاست و مشکل در عدم نقدینگی است، بیان کرد: فعالیت صندوق در این زمینه خیلی کمک می‌کند و این صندوق به اعضاء تسهیلات ۴ درصد می‌دهد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: در حال حاضر ۳۴۶ تشکل عضو صندوق توسعه کشاورزی استان کرمان هستند و رتبه ۱۱ کشور را داریم.

وی با اشاره به تشکیل صندوق‌های محصولی در کشور افزود: در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان، تشکیل صندوق خرما تکلیف شد، زیرا هیچ تشکل قوی در خرما نداریم.

سعیدی تصریح کرد: تشکیل صندوق پسته و خرما را دنبال کردیم و موافقت‌هایی را در این زمینه گرفتیم و مرکز اعلام کرد ملی باشد، اما زمانی که به بحث مالی رسید، استان‌های دیگر انصراف دادند.

استاندار کرمان در این جلسه درباره تشکیل صندوق محصولی در استان اعلام کرد مصوبه جلسه شورای گفتگو مبنی بر تشکیل صندوق استانی خرما باید پیگیری و اصلاح شود و مصوبه جدید نخواهیم داشت.

صندوق توسعه کشاورزی استان کرمان در حال حاضر ۳۴۶ تشکل عضودارد و و رتبه ۱۱ کشور را از آن خود کرده است.
انتهای پیام/ح

اعتبار صندوق توسعه کشاورزی استان میلیاردی شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر