کد خبر: ۶۷۹۴۱۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس حذف چهار صفر از پول ملی را در میزان رشد اقتصادی و کنترل تورم مؤثر ندانست.

حذف چهار صفر از پول ملی در کنترل تورم مؤثر است؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، امیر خجسته عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات اخیر رئیس کل بانک مرکزی برای حذف ۴ صفر از پول ملی، گفت: با جهش قیمت‌های ارزی کشور، حذف چهار صفر از پول ملی، تأثیری در رشد اقتصادی و تورم نداشته و باید تیم اقتصادی دولت برنامه‌ای برای برگشت ارزش پول ملی و تحول در اقتصاد تعریف کنند.

وی در واکنش به خبر حذف ۴ صفر از واحد پول ملی، اظهار داشت: سیاست‌گذاری پولی و بانکی کشور باید به یک انضباط برسد تا بتوان تورم را کنترل کرد تا ارزش پول ملی حفظ شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به حذف صفر پول کشور‌هایی مانند ترکیه، زیمباوه و آلمان غربی، افزود: شرایط کشور‌هایی مانند ترکیه و آلمان، اَبَر تورم نبوده است، البته بایستی به اقتضای شرایط در گذشته اقدام می‌شد، اما این که تصور کنیم حذف ۴ صفر از پول ملی می‌تواند تأثیری در معیشت مردم ایجاد کند و راهگشا باشد، در اشتباه هستیم.


بیشتر بخوانید:حذف صفر از پول ملی چه زمانی امکان پذیر است؟


عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خاطر نشان کرد: موضوع حذف صفر از پول ملی باید از جنبه اقتصادی بررسی و با تدوین سیاست‌های کنترلی، مشکل تورم و شتاب آن در را جامعه کم کرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر