کد خبر: ۶۷۹۴۳۹۱
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۷

عضو هیئت مدیره انجمن اوتیسم کاشان گفت:دانشگاه کاشان با وجود بزرگان روانشناسی هنوز درگیر موضوع اوتیسم نشده است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محمد عقیقی، عضو هیئت مدیره انجمن اوتیسم کاشان، در گفت و گو با خبرنگاران گفت: موازی کاری باعث عدم آگاهی و اتلاف منابع شده و مشکل این گروه از بیماران نیز به صورت ریشه‌ای حل نشده است دانشگاه های علوم پزشکی و نهادهای مسوول مثل بهزیستی و آموزش و پرورش نیز همراهی نمی‌کنند.

وی، با اشاره به اینکه خانواده بچه های اوتیسم از تأثیرگذاری اجتماعی بهره نمی‌برند و مشکلات مالی دارند گفت: از طرف دیگر مسوولان نیز بچه های اوتیسم را به بازی گرفته‌اند و به وعده‌های خود عمل نکرده اند و آمارها را قبول ندارند.

بهزیستی و آموزش و پرورش از ثبت قانونی انجمن خودداری کردند

به گفته وی، در حالی که دنیا با اطلاع رسانی از عوارض این بیماری جلوگیری می کند، بهزیستی و آموزش و پرورش برای کسب مجوزهای قانونی همکاری نکرده اند و برای آنکه یارانه های مربوط را نپردازد از ثبت قانونی این انجمن خودداری کردند.

عقیقی، تصریح کرد: هرچندانجمن‌های مردم‌نهاد فعالیت می‌کند اما نهادهای قانونی باید نقش خود را ایفا کند.

وی با تاکید بر اینکه انگیزه‌های داوطلبانه نیز کمرنگ شده است و باید اطلاع رسانی در جامعه انجام شود افزود: دانشگاه کاشان با وجود بزرگان روانشناسی هنوز درگیر موضوع اوتیسم نشده است.

به گفته وی،یک معلول یک جامعه را درگیر می کند و توانمند کردن و توانمندسازی معلولان برای برگشت به بدنه جامعه، کمک به توسعه جامعه است.

عقیقی، اظهارداشت: جامعه بلد نیست با بچه های اوتیسم رفتار کنند و ائتلاف و شبکه سازی نیز در مورد بیماری اوتیسم و آگاه سازی مردم نسبت به این بیماری تشکیل نشده است.

وی در پایان گفت: هر چند ریشه این بیماری ناشناخته است اما عوامل محیطی مثل عوامل محیطی، اقتصادی، فرهنگی، صنعتی و فناورانه در تشدید این اختلال موثر است که کنترل عوامل آن نیازمند آگاهی و جامعه است.

 

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر