سورنا ستاری: پارک‌های علم و فناوری توسط بخش خصوصی تاسیس شود

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: لازم است بخش خصوصی به تاسیس پارک‌های علم و فناوری و تامین زیرساخت‌های مورد نیاز آن در کشور همت گمارد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، سورنا ستاری روز شنبه در حاشیه افتتاح پارک علم و فناوری سلامت اصفهان در جمع خبرنگاران گفت: نسل جدید پارک‌های فناوری به این سمت می‌رود که همه امور آن حتی تاسیس مرکز نیز توسط بخش خصوصی انجام شود.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی می‌تواند پارک‌های علم و فناوری را در داخل شهر‌ها تاسیس کند، اضافه کرد: این کار در تهران در دست اجراست و امیدواریم در دیگر شهر‌های بزرگ از جمله اصفهان نیز انجام شود.

ستاری با اشاره به فعالیت بیش از ۴۰ پارک علم و فناوری در کشور گفت: اکنون بصورت جدی فقط یک پارک فناوری سلامت در کشور وجود دارد، اما شرکت‌های دانش بنیان زیادی در این زمینه در سایر پارک‌های فناوری فعال هستند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: بخش سلامت، بازار فوق العاده‌ای بویژه در زمینه‌های دارو، تجهیزات پزشکی و مکمل‌های دارویی دارد و شرکت‌های دانش بنیان زیادی می‌توانند در این بخش رشد کنند.

وی با اشاره به اینکه توجه ویژه‌ای به این بخش در اصفهان شده است، اظهار امیدواری کرد که پیشرفت قابل توجهی با همدلی بخش‌های مختلف در اصفهان در زمینه شرکت‌های دانش بنیان حوزه سلامت ایجاد شود.

 پارک علم و فناوری، سازمانی است که بوسیله متخصصان حرفه‌ای اداره می‌شود و هدف آن افزایش ثروت جامعه از طریق توسعه کسب و کار‌های دانش محور، تشویق و ارتقای فرهنگ نوآوری و افزایش توان رقابت در میان شرکت‌هایی است که متکی بر علم و دانش در محیط پارک فعالیت می‌کنند.

تاکنون بیشتر پارک‌های علم و فناوری در کشورمان توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و دانشگاه‌ها تاسیس شده است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری روز شنبه با هدف بازدید از چند مرکز نوآوری و فناوری به اصفهان سفر کرد.

ستاری ابتدا از شهرک سلامت اصفهان و مرکز جامع سرطان و طرح نصب و راه اندازی دستگاه شتاب دهنده خطی در آن بازدید کرد.

وی همچنین از هوانیروز اصفهان، مراکز رشد، کارآفرینی و بازی‌های رایانه‌ای دانشگاه اصفهان و مرکز نوآوری دانشگاه علوم پزشکی این شهر بازدید و بر حمایت از آن‌ها تاکید کرد.

پارک علم و فناوری سلامت اصفهان نیز با حضور سورنا ستاری افتتاح شد.

این پارک در فضایی به وسعت ۲۱ هکتار ایجاد شده و در زمان حاضر دارای ۱۰ خوشه فناوری و حدود ۴۰ شرکت دانش بنیان است.
اصفهان با حدود ۱۷۰ دانشگاه و موسسه اموزش عالی و حدود ۲۵۰ هزار دانشجو، دومین استان دانشگاهی کشور است.

همچنین این استان دارای تنها شهرک علمی و تحقیقاتی کشور با ۱۰ مرکز رشد فناوری، ۲ پارک علم و فناوری و حدود ۵۰۰ شرکت دانش بنیان مستقر است.

حدود ۴۳ پارک علم و فناوری و پنج هزار شرکت دانش بنیان و واحد فناور در کشور فعال هستند.

انتهای پیام /پ

 

افتتاح پارک علم و فناوری سلامت اصفهان

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.