کد خبر: ۶۷۹۴۶۱۰
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرمان گفت: بزرگترین رخداد حوزه جوانان، اول تا سوم بهمن ماه به میزبان کرمان برگزار می شود.

روح اله اسدی، معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کرماندر گفت و گو  با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، با اشاره به اینکه دومین مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد جوانان اول تا سوم بهمن ماه به میزبانی کرمان برگزار می‌شود، گفت: پس از تصویب اساسنامه مجمع ملی در شورای عالی جوانان، مجامع استانی و ملی رسمیت پیدا کردند و به این ترتیب برای نخستین بار انتخابات هیئت‌رئیسه آن‌ها که بزرگترین رخداد حوزه‌ی جوانان در شبکه سازی است، دوم بهمن ماه با حضور نمایندگان ۳۱ استان کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۵۰ نفر شامل اعضای مجامع استانی سمن‌های جوانان به نمایندگی از سازمان‌های مردم نهاد جوانان از سراسر کشور در این مجمع حضور خواهند یافت، افزود: هر استان یک کاندیدا برای هیئت ریسه معرفی می‌کند و در نهایت ٩ نفر به عنوان هیئت رئیسه انتخاب می‌شوند.

اسدی تصریح کرد: همچنین از هر استان یک نفر به عنوان عضو شورای مرکزی معرفی خواهد شد.

وی از برگزاری انتخابات مجمع ملی سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان به شکل الکترونیکی خبرداد و یادآور شد: در این مجمع از معاون اول رئیس جمهور دعوت شده و همچنین تعدادی از وزرا، نمایندگان مجلس، روسای کمیسیون‌های مختلف و فراکسیون‌های مجلس شورای اسلامی حضور خواهند داشت.

اسدی به اهمیت برگزاری مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد جوانان اشاره کرد و افزود: با برگزاری انتخابات هیئت رئیسه و با توجه به آغاز فرآیند ثبت رسمی آن، هیئت رئیسه مجمع ملی مبنای فعالیت و مکاتبات سمن‌های جوانان با ارگان‌های رسمی خواهد شد. در واقع این افراد به نمایندگی از سازمان‌های مردم نهاد در سطوح ملی به مطالبه گری می‌پردازند و در ارتباط با ارگان‌های مختلف جلساتی را برگزار می‌کنند.

انتهای پیام/ب

کرمان میزبان دومین مجمع ملی سمن های جوانان کشور

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر