کد خبر: ۶۷۹۵۰۷۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۳
رئیس حوزه هنری کشور:

رئیس حوزه هنری کشور گفت: منظومه دفاع مقدس بدون پرداختن به رشادت پرستاران ناقص است.

دفاع مقدس می تواند تا صد سال تاریخ ما را تغذیه کندبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری کشور در مراسم «بال فرشتگان» که با هدف پاسداشت پرستاران ایثارگر و به همت حوزه هنری خراسان رضوی در سالن اجتماعات موسسه فرهنگی روزنامه قدس برگزار شد، گفت: امروز یکی از ظرفیت‌های انقلاب اسلامی افرادی هستند که روزی در ایران اسیر بودند، اما به واسطه رفتار خوبی که با آن‌ها شده اکنون از طرفداران انقلاب اسلامی هستند و خاطرات بسیاری درباره این افراد از سرهنگ عزیزی، مسئول دفتر اسرای عراقی حوزه هنری انقلاب اسلامی، شنیدم.

وی تصریح کرد: یکی از نکاتی که ایشان به نقل از اسرای جنگی همواره از آن یاد می‌کند برخورد خوب پرستاران ایرانی با اسرای عراقی بود که برعکس رژیم بعثی، فرقی بین مجروحان ایرانی و عراقی نمی‌گذاشتند و حتی از پول خود برای بیماران عراقی آنچه لازم داشتند را تهیه کرده و برای آنان دعا می‌کردند.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه برخورد اسلامی و انسانی پرستاران ایرانی سبب متحول شدن اسرای عراقی شد، گفت: اگر در منظومه دفاع مقدس به پرستاران پرداخته نشود ناقص است و حق آن ادا نمی‌شود لذا خوشحالم که امروز این آیین به رونمایی از کتاب یکی از پرستاران انقلابی اختصاص دارد.

مومنی افزود: در کتاب «راهی برای رفتن» می‌خوانیم که بانو خورشاهی در زمان رژیم طاغوت به‌عنوان زن مسلمان می‌خواهد با رعایت احکام اسلامی در جامعه موثر باشد، اما اهانت‌ها می‌شنود و او را آزار می‌دهند، اما این بانو پایداری می‌کند و، چون اهل قرآن بوده، قرآن از او مراقبت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه خاطرات افرادی مثل بانو خورشاهی برای جوانان ما گفته شده است، تصریح کرد: کسانی که حقایق را تحریف می‌کنند و از رژیم طاغوت چهره زیبایی نشان می‌دهند، خیانت می‌کنند. در زیر سایه طاغوت زندگی برای مسلمانان وجود ندارد و نگاه داشتن ایمان سخت خواهد بود بنابراین قدر انقلاب اسلامی که با مجاهدت امثال بانو خورشاهی به دست آمده است را بدانیم.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: قسمتی از این کتاب به جریان حج خونین سال ۱۳۶۶، بازداشت و اسارت برخی از حجاج، برخورد‌های وحشیانه آل سعود با آنان و نجات معجزه آسای خانم خورشاهی می‌پردازد. موضوع مهمی که از آن غفلت کردیم و به آن پرداخته نشده است. بانو خورشاهی در بخش‌هایی از کتاب تاسف می‌خورند که به شهادت نرسیده‌اند باید بگویم شاید مصلحت بوده که ایشان بمانند و خاطرات خود را برای ما بگویند.

مومنی افزود: خانم عرفانیان، گردآورنده کتاب راهی برای رفتن، برای ثبت خاطرات رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس زحمت بسیار کشیدند و از ایشان تشکر می‌کنیم. باید تلاش کنیم پیام حضرت زینب (س)، شهدا و آرمان‌های امام (ره) فراموش نشود و برگزاری شب‌های خاطره چنین ویژگی دارد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دفاع مقدس این ظرفیت را دارد که تا صد سال تاریخ ما را تغذیه کند، تصریح کرد: دفاع مقدس فقط هشت سال نبود و ما همچنان در دوران دفاع مقدس هستیم؛ تا زمانی که رزمندگان و خانواده‌های شهدا هستند، مجروحان ما از آثار جنگ رنج می‌برند و تا وقتی که دشمن وجود دارد و به گونه‌های مختلف به ما تهاجم می‌کنند دفاع مقدس ادامه دارد.
 
انتهای پیام//ج.ر
 

منظومه دفاع مقدس بدون پرداختن به رشادت پرستاران ناقص است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر