کد خبر: ۶۷۹۵۴۸۱
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
مدیرعامل کشتیرانی:

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران گفت: فلج کردن حمل و نقل دریایی کشورمان مهمترین هدف آمریکا در اعمال تحریم ها است اما موفق نخواهند شد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، محمد سعیدی مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران امروز در مراسم اختتامیه سومین دوره آموزشی دانشجویان بورسیه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در نوشهر با بیان اینکه صنعت کشتیرانی خطیر و بزرگ به شمار می‌رود، افزود: صنعت کشتیران ملی است و امروزه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران مسئولیت بیش از ۸۰ درصد بار صادراتی و وارداتی کشور را برعهده دارد.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی به اهمیت صنعت کشتیرانی در حمل و نقل دریایی اشاره و اضافه کرد: اهمیت این صنعت این است که مهمترین هدف تحریم‌های آمریکا، کشتیرانی جمهوری اسلامی است و اگر موفق شوند تا حمل و نقل دریایی کشور را فلج کنند به اهداف خود خواهند رسید، ولی مطمئنا موفق نخواهند شد.

وی با عنوان اینکه صنعت کشتیرانی، عرصه بنگاه داری نیست و باید نگاه ملی به آن داشت یادآور شد: امروز، دنیای تکنولوژی و نوآوری به سرعت درحال پیشرفت است و باید خود را به آن تجهیز کرد و حس مسئولیت پذیری را برابر ملت در خود زنده نگه دارید.

سعیدی با بیان اینکه ملت ایران، بزرگ و با تاریخ کهن هستند ادامه داد: هزاران سال از تاریخ و فرهنگ کهن ملت می‌گذرد و هیچ توفانی نتوانسته این ملت را از پای درآورد و ایران اسلامی امروز جوانان هوشمند، فداکار و اندیشمندی را تربیت کرده است و نسل جدید به مراتب بهتر از نسل گذشته ایران اسلامی را حفظ خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی یادآور شد: این ملت در تاریخ جغرافیایی خود و تاریخ منطقه‌ای نشان داده که اجازه نخواهد داد یک سر سوزن از این سرزمین در اختیار دیگران قرار گیرد و این مرهون جوانانی است با تفکر و ایمان کشور را ساخته اند و رشد داده اند.

وی گفت: امروز در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، قوی‌تر از دوره‌های قبل هستیم و در عرصه نانو تکنولوژی و فناوری هسته‌ای جزو کشور‌های برتر دنیا هستیم و در عرصه موشک‌های بالستیک جزو هفت کشور جهان هستیم.

کمکی از هیچ کشور خارجی نگرفتیم

سعیدی افزود: به رغم همه توفیق‌ها در عرصه‌های مختلف،کمکی از هیچ کشور خارجی نگرفتیم و متکی به خود هستیم و اگر متکی به خود باشیم کار‌هایی می‌توانیم انجام دهیم و این امر باعث نگرانی ترامپ و دیگران شده است.

وی یادآور شد: آنان همواره تلاش کرده اند تا اسمی از ایران اسلامی نباشد و قطعا در این دوره از تحریم‌ها نیز با هوشمندی و تکیه بر توان داخلی، آن را پشت سر خواهیم گذاشت و برای موفقیت باید تحت رهبری، ولی فقیه مقام معظم رهبری باشیم.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با تقدیر از تعامل دانشگاه دریایی امام خمینی (ره) نوشهر با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: این مجموعه از خدمات راهبردی نیروی دریایی کشور در همه زمینه‌ها از جمله آموزش و کشتیرانی استفاده کرده است.

وی با بیان اینکه دوران دانشجویی و تحصیل دوران خوبی در زندگی هر انسانی به شمار می‌رود و باید از این دوران برای خودسازی بهره گرفت تصریح کرد: باید از اندوخته دوران دانشجویی برای رشد و تعالی جامعه بهره گرفت.

سعیدی با اشاره به اینکه دانشجویان سرمایه‌های اصلی کشتیرانی جمهوری اسلامی به شمار می‌روند گفت: دانشجویان و نیرو‌های انسانی سرمایه‌های مهم هستند و برای استقبال از دانشجویان، آغوشمان را باز می‌کنیم.

انتهای پیام/ف

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر