کد خبر: ۶۷۹۵۵۴۷
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱

مربی تیم ملی پاراتکواندو کشورمان گفت: یکی از مهمترین عوامل پیروزی و کسب قهرمانی در رقابت‌های جهانی، ریکاوری مناسب بعد از هر مبارزه است.

احمدی: ریکاوری مناسب در روز مسابقات جهانی اهمیت بالایی در کسب قهرمانی داردمهدی احمدی مربی تیم ملی پاراتکواندو کشورمان در گفتگو با خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، بیان کرد: از زمانی که رشته پاراتکواندو وارد رقابت‌های پارالمپیک شد تمام کشور‌ها روی این رشته سرمایه گذاری کردند تا بتوانند از مدال آوران ۲۰۲۰ توکیو باشند. در مسابقات آسیایی ویتنام شاهد سطح بالایی از رقابت‌ها بودیم و تمام تکواندوکاران به صورت فنی و حرفه‌ای مبارزه می‌کردند. تیم ملی ایران هم از این موضوع مستثنی نیست و ما هم تلاش می‌کنیم تا سهمیه پارالمپیک را در رقابت‌های جهانی بدست آوریم.

او ادامه داد: در رقابت‌های قهرمانی جهان تعداد مبارزات زیاد است و یکی از مهمترین عوامل پیروزی در ان مسابقات ریکاوری مناسب بعد از هر مبارزه است. در تلاش هستیم که به گونه‌ای برنامه ریزی کنیم تا در پایان هر مبارزه ورزشکار با انجام حرکات کششی از نظر جسمی آماده رقابت بعدی خود شود و با تغذیه مناسب انرژی لازم را داشته باشد.

احمدی افزود: البته نحوه ریکاوری کردن ورزشکاران در پایان هر مبارزه بستگی به رقابت آن‌ها دارد و بر اساس سختی مبارزه‌ها تمرینات ریکاوری و تغذیه‌ای ملی پوشان متفاوت خواهد بود.

او عنوان کرد: در ابتدای اردو‌ها سطح آمادگی ملی پوشان را ارزیابی کردیم و بر اساس نتیجه‌ای که بدست آمد فاز عمومی تمرینات را پیگیری کردیم و فاز اختصاصی به صورت تمرینات پرفشار در حال پیگیری است وزمانی که به رقابت‌ها نزدیک شویم طوری با ملی پوشان تمرین می‌کنیم که آمادگی جسمانی آن‌ها حفظ شود.

مربی تیم ملی پاراتکواندو در پایان گفت: در ادامه اردو‌ها تمرینات سرعتی را پیگیری می‌کنیم تا هوگوپوشان با آمادگی کامل راهی مسابقات قهرمانی جهان ترکیه شوند و علاوه بر ایستادن روی سکو‌های قهرمانی یک قدم به کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو نزدیک‌تر شوند.


بیشتر بخوانید:

حضور سرمربی سابق تکواندو در رقابت‌های انتخابی تیم ملی

مقانلو: تیم ملی تکواندو برای کسب سهمیه المپیک باید روی رقابت‌های قاره‌ای تمرکز کند

قنبری: رکورد خوبی در مسابقات آزاد کشوری تکواندو ثبت شد

عبداللهی: قهرمانی جهان منچستر یکی از سنگین‌ترین مسابقات سال ۲۰۱۹ است


انتهای پیام/

اظهارات احمدی درباره وضعیت تیم ملی پاراتکواندو

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر