کد خبر: ۶۷۹۵۵۵۵
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶
سرپرست معاونت سیاسی استاندار اردبیل:

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل گفت: ایجاد خانه امید برای سالمندان استان را پیگیری می کنیم.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، شهریار شیری آراسته سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل دردومین جلسه شورای ساماندهی سالمندان استان اردبیل اظهار کرد: به  منظور حفظ محیط های موجود و ایجاد فضای شاد و مفرح جدید برای سالمندان افراد خیر می توانند به مثابه سایر موارد خیریه در این رابطه کمک یار دولت شوند.

 وی افزود: در حال حاضر طبق آمار ۹ درصد جمعیت استان اردبیل را سالمندان تشکیل می دهند و باید برنامه ریزی های لازم برای ساماندهی سالمندان صورت گیرد.

شیری آراسته با بیان اینکه این میزان تا ۲۰سال آینده سه برابر خواهد شد گفت: این میزان جمعیت نیاز به محیطی آرام، دنج و آسایش بیشتر دارند و در آن زمان نیروی کار کاهش می یابد باید با هماهنگی دستگاه های متولی برنامه ریزی لازم جهت ایجاد بستر مناسب برای سالمندان داشته باشند.

وی با بیان اینکه پارک ها و فضای سبز را جهت استفاده برای کودکان و سالمندان مناسب سازی کنیم، افزود:حدود۵۱ درصد از جمعیت سالمند را زنان و ۴۹درصد آن را مردان تشکیل می دهد و پیش بینی می شود در آینده اکثریت سالمندان تحصیل کرده و با تجربه و دانش بالا باشند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل تصریح کرد:در حال حاضر محلی برای جمع شدن سالمندان به جز پارک ها وجود ندارد باید در این رابطه پیگیری های لازم انجام شود.

وی هماهنگی با اماکن تفریحی و آبدرمانی ها را یادآور شد و افزود: با صدور کارت منزلت و تعریف کارکرد و خدمات آن می توان در راستای تکریم از سالمندان جامعه گام های اساسی برداشت.

انتهای پیام/ع

۹ درصد جمعیت استان اردبیل را سالمندان تشکیل می دهند

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر