کد خبر: ۶۷۹۵۶۹۵
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان گفت : ۸ هزار و ۹۷۱ مددجوی تحت حمایت این نهاد تا پایان پائیز امسال از خدمات حرفه‌آموزی بهره‌مند شدند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،بهرام سوادکوهی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان اظهار کرد : کمک به خوداشتغالی مددجویان و موفقیت آن‌ها در راه‌اندازی کسب‌وکار به شکل تفکیک‌ناپذیری به آموختن یک حرفه، وابسته است.

وی ماهیت طرح‌های اشتغالی را که با تسهیلات این نهاد راه‌اندازی می‌شود ، مجری محور دانست و گفت: در این طرح‌ها کار اصلی که به ارائه خدمات یا تولید یک کالا منجر می‌شود ‌باید به دست مجری طرح انجام شود و این مسئله اهمیت کار بلد بودن مددجویان متقاضی وام‌های اشتغال را دوچندان می‌کند و کمیته امداد اصفهان به‌منظور کمک به خودکفایی این نیازمندان زمینه آموختن حرفه‌های موردنظر را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان افزود: ۸ هزار و ۹۷۱ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد اصفهان تاپایان پائیز امسال از خدمات حرفه‌آموزی این نهاد بهره‌مند شدند.

سوادکوهی خدمات حرفه‌آموزی ارائه‌شده کمیته امداد اصفهان را در سه سطح مقدماتی ، مهارتی و پایدارسازی و توسعه دسته‌بندی کرد و گفت : در بازه زمانی یادشده یک هزار و ۵۶۵ نفر از آموزش‌های مقدماتی، یک هزار و ۹۵۳ نفر از آموزش‌های مهارتی و پنج هزار و ۴۵۳ نفر نیز از آموزش‌های مربوط به پایدارسازی و توسعه کسب‌وکار بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به سهم بیش از ۵۰ درصدی آموزش‌های مربوط به پایدارسازی و توسعه از کل خدمات حرفه‌آموزی این نهاد، تأکید کرد : طرح‌های اشتغال مددجویان تا پنج سال تحت نظارت کارشناسان این نهاد باقی می‌مانند و مددجویان از حمایت‌های حین اجرای طرح به‌ویژه آموزش‌های مربوط به پایدارسازی و توسعه و همچنین تزریق سرمایه در قالب وام مجدد بهره‌مند می‌شوند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اصفهان متوسط وام اشتغال پرداختی به مددجویان را ۲۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: با این مبلغ بهترین گزینه برای مددجویان مشاغل خدماتی است و تمایل جامعه مخاطب طرح‌های اشتغال این نهاد نیز به همین سمت است به شکلی که بیش از ۷۰ درصد خدمات آموزشی ارائه‌شده به مددجویان در این زمینه متمرکزشده است.

انتهای پیام/م

خدمات حرفه‌آموزی کمیته امداد اصفهان برای اشتغال مددجویان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر