کد خبر: ۶۷۹۵۷۵۴
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۹

مدیر کل امور عشایر استان اردبیل از پرداخت بیش از ۱۷۳ میلیارد ریال تسهیلات به عشایر استان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، معرفت آذری، مدیر کل امور عشایر استان اردبیل امروز در دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل از تامین و پرداخت ۱۷۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات برای عشایر استان اردبیل خبر داد.
وی همچنین به احداث ۹۰ کیلومتر راه و ۱۶۰۰ کیلومتر تیغ زنی و مرمت راه‌های عشایری، توزیع ۱۳۰ دستگاه پنل خورشیدی در قشلاقات استان اردبیل جهت رفع مشکل برق عشایر اشاره کرد.
مدیر کل امور عشایر استان اردبیل بیان کرد: جهت رفع مشکل قشلاقات فاقد آب شرب عشایر استان اردبیل ۸۵ دستگاه تانکر آبرسانی ۲۰۰۰ لیتری با اعتبار یک میلیارد ریال خریداری و نیز ۱۰ دستگاه تانکر آبرسانی سیار برای ۳ هزار و ۳۰۰ خانوار در چهار شهرستان عشایر نشین خریداری شده که سه دستگاه آن از طریق سازمان امور عشایر ایران به استان اردبیل اختصاص یافته است.
آذری گفت: در جهت رفع مشکل از طریق آبرسانی ثابت به عشایر منطقه مبلغی بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی برای اجرای مجتمع پروژه آبرسانی احمدلو و قشلاقات همجوار مصوب شده است.
وی اظهار داشت: زندگی عشایر متکی بر دام است و تامین خوراک برای نگهداری دام از ملزومات می‌باشد که با نظارت امور عشایر استان در چند ماه گذشته سبوس، جو و کنسانتره به مقدار ۱۵۰۰ تن در بین عشایر استان اردبیل توزیع شده است.
مدیر کل امور عشایر استان اردبیل بیان کرد: ۵۰ درصد از هزینه‌های بیمه دام عشایر توسط دولت تامین می‌گردد.
آذری در ادامه افزود: برای توانمند سازی عشایر استان اردبیل در حوزه آموزش و ترویج نسبت به برگزاری ۹ هزار نفر روز ساعت اقدام شده است.
وی تصریح کرد: فعال سازی امکانات و منابع غیر فعال و نیمه فعال از جمله شرکت‌های تعاونی عشایری، جایگاه سوخت فسیلی از دیگر اقدامات در چند ماه گذشته می‌باشد.
انتهای پیام/ح

توزیع 85 دستگاه تانکر آبرسانی به عشایر استان اردبیل

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر