کد خبر: ۶۷۹۵۷۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۴
سردار سلامی:

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت:هجوم رسانه‌ای استکبار و جنگ روانی علیه ما یک واقعیت جدی است و تمام توطئه‌های دشمنان علیه ما یک مقیاس جهانی دارد.

توطئه‌های دشمنان علیه ما مقیاس جهانی داردبه گزارش خبرنگار  حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، بیست و سومین نشست ستاد مرکزی بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، صدا و سیما با حضور سردار‌ سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسدار انقلاب اسلامی و علی دارابی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما امروز (یکشنبه) برگزار شد.

علی دارابی معاونت امور استان‌های صدا و سیما در ابتدای مراسم گفت: ما در این جلسات درباره بحث‌های مختلفی که در رسانه داریم صحبت خواهیم کرد و مهمانان نیز گزارشی از عملکرد خود ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی بیان کرد: رسانه‌ در ابتدای انقلاب اسلامی تنها ۲ شبکه داشت که تعداد کمی از شهر‌ها را تحت پوشش خود قرار می‌داد، اما امروز به ۱۵۰ شبکه رادیو و تلویزیون رسیده‌ایم که با بیش از ۳۵ زبان فراملی برنامه تولید و پخش می‌کنیم.

دارابی در ادامه اظهار کرد: امروز که در خدمت شما هستیم اکثر استان‌ها حدود ۹۶ درصد پوشش دیجیتال دارند و مردم از تلویزیون و رادیو بهره‌مند هستند.

سردار سلامی: صداو سیما در قلبِ جنگ نرم قرار دارد

 سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه مراسم در خصوص حوزه دفاع و امنیتی سپاه پاسداران گفت: اگر از زاویه جنگ بین ما و نظام سلطه به موقعیت‌ها نگاه کنید، مطمئن هستم شما اهالی رسانه در قلب این جنگ قرار دارید و در موقعیت محوری دفاع مقدس این عرصه از جنگ حضور دارید.

وی با بیان اینکه هجوم رسانه‌ای استکبار و جنگ روانی علیه ما یک واقعیت قوی و جدی است، بیان کرد: هویت حقیقی اسلامی و ایرانی ما زیر نظر دشمنان است و همه توطئه‌های دشمنان علیه ما یک مقیاس جهانی دارد.

سردار سلامی با بیان اینکه دشمنان در صدد محو جمهوری اسلامی از جغرافیای سیاسی جهان هستند،افزود: توطئه‌های جهانی بدون وقفه در طول این 40 سال ادامه داشته اما به دلیل ناکامی در عرصه‌های مختلف نیز تغییر موقعیت داده است.

وی در ادامه تصریح کرد: در هر مقطعی از تاریخ، بخشی از انقلاب و نظام ما صحنه نبرد بوده که صدا و سیما این جنگ را به خوبی درک کرده، چرا که درک جنگ نرم از خود جنگ نیز مهم‌تر است.

سردار سلامی افزود: جهت‌گیری‌های صدا و سیما بعد از حوادث دی‌ماه سال گذشته در برنامه‌ها خود بسیار موثر و بازدارنده بوده و توانسته تا حد زیادی در فضای نابرابر، موقعیت‌های مناسب و حساس را به دست آورد.

وی ادامه داد: موضوع کلیدی امروز ما تحول قدرت دفاعی و دستاورد‌هایمان در انقلاب اسلامی است، همه این واقعیت را می‌دانیم که از میان همه وابستگی‌ها خطرناک‌ترین وابستگی، وابستگی فکری است، درواقع اگر یک جامعه‌ قدرت تفکر راهبردی نداشته باشد، نمی‌تواند سرنوشت خود را تعیین کند.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسدار انقلاب اسلامی تشریح کرد: در عملیات روانی دشمن که شما کاملا به جزئیات آن آگاهی دارید، اصل عملیات روانی جداسازی ذهن از جسم است، اگر پیکره جسمانی یک جامعه را از ذهنیت آن جامعه جدا کنیم و برای آن، یک ذهن منفصل بسازیم تحرکات و مدل‌های رفتار یک جامعه تابع ذهنیت دیگری می‌شود، بنابراین این جامعه تسلیم می‌شود، دقیقا همان اتفاقی که قبل از انقلاب برای ایران افتاد و ما به دلیل وابستگی فکری و اندیشه‌ای آن هم در سطح راهبردی به دشمن قادر به تفکر راهبردی نبوده‌ایم، بنابراین اجازه اندیشه و تفکر و حتی طراحی به ما نمی‌دادند.

سردار سلامی عنوان کرد: بزرگترین ارمغان انقلاب اسلامی ایران که امام (ره) آن را در جامعه ما ایجاد کردند. ورود ایران به عرصه تفکر اندیشه و سرنوشت سازی راهبردی است. ملت ایران صاحب فکر و اندیشه هستنذ و همین راهی برای ساختن ایران شد. با پیروزی انقلاب اسلامی جهان به این نتیجه رسید که هندسه قدرت جهانی در حال تحول بزرگی است و برای آن‌ها خطربزرگی بود.

وی عنوان کرد: زمانی که یک تحول سیاسی، خارج از قدرت مهار قدرت‌ها اتفاق می‌افتد اغلب اولین واکنش آن‌ها جنگ است و علت این است که جنگ نقطه تمرکز همه قوا یک کشور یا اعتلاف علیه یک کشور می‌شود به خصوص زمانی که فاصله قدرت وجود داشته باشد. زمانی که نابرابری‌ها دیده می‌شود، برآورد‌ها حاکی از این است که طرف مقابل استعداد، تحمل و تاب‌آوری در نقاط قطعی ندارد. جنگ یک واکنش قطعی به عنوان امتداد سیاست و از نگاه این قدرت‌ها جنگ ادامه سیاست به طریق دیگر است.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اولین واکنش نسبت به ایران جنگ بود و ارتش ایران دچار تحول بود. هیچ نیروی مسلحی در مرحله انتقال قدرت زمانی که تغییر ماهیت می‌دهد این آمادگی برای مقابله‌های خارجی یا ندارد یا خیلی کم است و آرمان‌های قبل همه تغییر می‌کند تا جایگزین سازی جدید در قلب قدرت ایجاد شود. جنگ را دشمن در نقطه انتقال قدرت به ما تحمیل کرد و این از نگاه قدرت‌های تحمیل کننده جنگ خیلی انتخاب درستی بود، چراکه ما در همه ارکان قدرت در مرحله انتقال بودیم. مدیران عالی ما تجربه جنگ خارجی نداشتند و قدرت دفاعی ما در فرآیند انتقال و تغییر بود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه امام (ره) به عنوان منبع اصلی قدرت ما در جهان حضور داشتند و به سادگی فضای پس از انقلاب و دفاع مقدس را تغییر دادند.توضیح داد: آمریکا و دیگر کشورهای جهان ارتش عراق را به چهارمین قدرت زمینی دنیا رساندند و دارای یک نقشه سیاسی کامل بودند؛ به همین دلیل است که دفاع مقدس تندیس زنده قوی‌ترین نبرد قدرت‌های جهان علیه ما بود، چراکه ما یک ایران در مقابل جهان قدرتمند ایستادگی کرد.

سردار سلامی در پایان یادآور شد: تفکر راهبردی یعنی الگوی دوستی و دشمنی. اولویت توسعه و طراز توسعه کشور را شما تعیین کنید. در همه عرصه‌ها مناسبات بین المللی و اقتصادی، جغرافیایی، نظامی و علمی شما تعیین کننده باشید، ما امروز شاهد هستیم که دشمن حتی در حوزه فناوری علیه ما بسیار گسترش پیدا کرده تا بتواند طراز علمی ما را تعیین کند و برای مقابله با آن دانشمندان کشور را ترور می‌کند، یعنی مفهوم این است زمانی که به استقلال فکری می‌رسید و مستقل می‌اندیشید آن زمان می‌توانید تمام ارکان قدرت خود را بر اساس اهداف، آرزو‌ها و آرمان‌های خود تعیین کنید و ما امروز به این نقطه رسیده ایم.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر