کد خبر: ۶۷۹۶۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷
سخنگوی وزارت خارجه ایران:

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که مذاکرات با طالبان با اطلاع دولت افغانستان بوده است.

مذاکرات با طالبان با اطلاع دولت افغانستان بوده استبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه 24 جدی/ دی ماه) در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه یکی از مقامات افغان اعلام کرده که مذاکرات با طالبان با نظر دولت افغانستان نبوده است گفت: ما شاهد برخی گفته و شنیده ها در این راستا بوده ایم ولی اعلام می کنیم مذاکرات ما با اطلاع دولت افغانستان بوده است. 

بهرام قاسمی با اشاره به روابط خوب و مثبت ایران و افغانستان اظهار داشت: روابط خوبی میان ایران و افغانستان وجود داشته و دارد و ما علاقمند صلح و ثبات در افغانستان هستیم و بارها در این موضوع با مقامات افغانستانی گفت و گو کرده ایم. 

وی ادامه داد: بلافاصله پس از مذاکره با طالبان در کابل با مقامات افغانستانی گفت و گو کردیم و گزارش لازم را ارائه دادیم. 

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی از روند صلح در افغانستان با جدیت حمایت می کند، اظهار داشت: در مسیر این روند مذاکرات افغان - افغان که باید در این مسیر انجام شود محوریت کار دولت قانونی افغانستان است. 

قاسمی عنوان کرد: هیج اقدامی را بدون در نظر داشتن محوریت دولت افغان نمی پذیریم و این گفت و گوها باید آغاز شود و قطعا افغانستان در مسیر جلوگیری از تنش ها گام بر خواهد داشت. 

وی گفت: ما از اظهارنظری که یکی از مقامات افغانستانی کرده تعجب می کنیم در حالی که ما دولت افغانستان را در جریان گذاشته بودیم. 

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: این تنها ایران نیست که با طالبان گفت و گو کرده امروز کشورهای زیادی در منطقه با طالبان گفت و گو کرده اند از این رو این سخنان برای ما شگفتی آور است. 

قاسمی تصریح کرد: سرنوشت افغانستان را مردم افغانستان و نه دیگرکشورها تامین خواهند کرد. 

وی اظهار داشت: ما روابط خوبی با دولت افغانستان داریم و به این روابط ادامه می دهیم، ما اشتراکات زیادی با این کشور داریم اینکه در آینده چه اتفاقی می افتد و تماس های ما چگونه خواهد بود، بعد از بررسی تحولات و ارزیابی های ما مشخص خواهد شد. 

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر