کد خبر: ۶۸۱۸۶۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶

«گرهارد شرودر» در اظهاراتی تاکید کرد اروپا برای مقابله با ابرقدرت‌هایی مانند چین و آمریکا، باید تلاش کند بار دیگر روابط خود با روسیه را تقویت کند.

صدراعظم سابق آلمان: باید بار دیگر روسیه را با اتحادیه اروپا و غرب مرتبط کنیمبه گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گرهارد شرودر، صدراعظم سابق آلمان، در مصاحبه با اشپیگل تاکید کرد اروپا برای مقابله با ابرقدرت‌هایی مانند چین و آمریکا به ظرفیت‌ها و از همه مهمتر بازار و منابع طبیعی روسیه نیاز دارد.

او گفت: اگر ما اروپاییان می‌خواهیم در بین ابرقدرت‌هایی مانند آمریکا و چین به حیات سیاسی و اقتصادی خود ادامه دهیم، باید بدانیم این کار بدون بهره‌گیری از ظرفیت‌های روسیه امکان‌پذیر نیست. ما به بازار این کشور و پیش از آن به منابع آن نیاز داریم.

به گفته صدراعظم سابق آلمان، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در تلاش بوده است با کشور‌های غربی ارتباطی مبتنی بر برابری و احترام برقرار کند، اما هربار که در صدد نزدیکی به اروپا برآمد، به کرات با مخالفت مواجه شد.

شرودر افزود: اما این فرصت بزرگی برای ماست. ما باید تلاش کنیم بار دیگر روسیه را با اتحادیه اروپا و غرب مرتبط کنیم. به این منظور هم در سیاست‌های روسیه و هم در سیاست‌های غرب باید تغییراتی ایجاد شود.

او در عین حال تاکید کرد هیچگاه نگفته روسیه هیچ مشکلی نداشته است. به اعتقاد صدراعظم سابق آلمان برخی موضوعات هستند که روسیه باید به آن‌ها رسیدگی کند، اما نباید از این موضوعات برای انتقاد از روسیه سوءاستفاده کرد.

در سال ۲۰۱۴ روابط مسکو و غرب بر سر بحران اوکراین و الحاق کریمه به روسیه تیره و تار شد. کشور‌های عضو اتحادیه اروپا از جمله فرانسه چند سری تحریم ضد بخش‌های انرژی، بانکداری و دفاعی روسیه، همچنین ضد تعدادی از مقامات روس وضع کردند.

انتهای پیام/

درخواست گرهارد شرودر برای تقویت روابط اروپا و روسیه

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر