کد خبر: ۶۸۲۱۷۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
نصیری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: طبق قانون ۲۵ درصد از جذب همه‌ دستگاه‌ها برای ایثارگران اختصاص داده شده است.

25 درصد از جذب دستگاه‌ها برای ایثارگران استنادر نصیری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با اشتغال ایثارگران اظهار کرد: طبق ضابطه‌ای که برای اشتغال ایثارگران تعریف شده است، ۲۵ درصد از جذب همه‌ دستگاه‌ها برای ایثارگران است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران با اشاره به دلیل بیکار بودن ایثارگران افزود: سهمیه‌هایی که برای جذب دستگاه‌های دولتی ابلاغ می‌شود متناسب با جامعه بیکاران کل کشور نیست و در عین حال بحث بیکاری ایثارگران را به ۳ شکل بررسی می‌کنیم.

وی افزود: در مرحله اول فرزندان شاهد و ایثارگر باید همانند سایر افراد در سیستم مربوطه جهاد دانشگاهی ثبت نام کنند و پس از آن باید آزمون دهند.


بیشتر بخوانید: تخصیص ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای اشتغال ایثارگران


نصیری با اشاره به اعلام سهمیه‌ها بعد از انجام آزمون گفت: تعدادی از افرادی که در این آزمون قبول می‌شوند، در این مرحله جذب خواهند شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ با بیان اینکه برخی از افراد هم اصرار دارند که در سیستم دولتی مشغول به کار شوند، باید دوران انتظار را تحمل کنند، گفت: بحث بعدی ما آن دسته از ایثارگرانی هستند که علی‌رغم اینکه مشمول اولویت قانونی جذب در دستگاه‌های دولتی هستند، اما شرایط احراز آن را ندارند.

وی با بیان اینکه قانون یکجا می‌گوید ۲۵ درصد جذب هر دستگاه با ایثارگران است، اما همین قانون در جایی دیگر می‌گوید که این سیستم دولتی مجاز به جذب دیپلم و زیردیپلم نیست، افزود: با این تفاسیر باید گفت که این زیردیپلم‌ها باید کجا بروند، بخش اعظمی از آمارهای ما مربوط به زیردیپلم‌ها است.

نصیری ادامه داد: برای این افراد وام اشتغال ۲۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی داریم که متناسب با طرحی که ارائه می‌دهند به آن‌ها پرداخت می‌شود و مقبول سیستم بانکی طرف قرارداد است.

انتهای پیام/

۲۵ درصد از جذب دستگاه‌ها مربوط به ایثارگران است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر