کد خبر: ۶۸۲۴۱۶۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۳
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

در این گزارش سعی شده به ابعاد مختلف و چگونگی گسترش بی‌اخلاقی در برخی کسب و کارهای سایت «دیوار» پرداخته شود.

عدم نظارت درست چگونه سایت «دیوار» را به محیطی برای اشاعه فحشا تبدیل کرده است؟به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، اخاذی و کلاهبرداری از مردم ساده اولویتی در راستای کار باج‌گیران است. گسترش شبکه‌های اجتماعی راهی شد تا بر این جرم دامن زده و رسیدن به خواسته کلاهبرداران تسهیل شود. این روزها بازار سایت‌های خرید و فروش کم نیست، سایت‌هایی که با ورود به آنها با انبوهی از آگهی‌ها مواجه می‌شوید و هر نوع تبلیغی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را می‌توانید بیابید اما در میان سایت‌های خرید و فروش با یکی از آن‌هایی مواجه می‌شویم که به صورت نامتعارف تبلیغی را برای کاربران در معرض دید گذاشته است، این سایت «دیوار» نام دارد.

این روزها یک روش متداول کسب درآمد که در زیر پوست خود فحشا را پرورش می‌دهد، ماساژ است، ماساژ به روش کالیفرنیایی، اِسالِن، تایلندی، وَتسو، شیاتسو و ... . کافی است چند کلمه کلیدی مانند ماساژ را در سایت "دیوار" جستجو کنید تا نتایج جالبی برایتان نمایش داده شود.برای مثال گفتگو با یکی از کسانی که این کار را از طریق سایت دیوار انجام می‌دهد را گوش دهید.

در ظاهر این موضوع چندان بد به نظر نمی رسد، از آنجایی هنجارشکنی و بی‌بند و باری بیداد می‌کند که این امکان وجود دارد برای ماساژ، فردی با جنس مخالف فرستاده شود. این موضوع آنچنان پرسود جلوه کرد که علاوه بر مراکز مجاز و رسمی ارائه دهنده ماساژ بدون منع قانونی که در فضاهای رسمی تبلیغ می‌کنند، مراکز غیرمجاز و زیرزمینی نیز بدون توجه به نهادهای نظارتی انواع ماساژ را به جنس مخالف تبلیغ می‌کنند و ارائه می‌دهند.

این شاید سرآغاز شیوع فحشا و بی‌بند و باری در سطح شهر است.کافی است به سایت‌های خرید و فروش که این شرایط را مهیا کرده‌اند، سری بزنید و شماره‌ای را بردارید تا عمق فحشا را درک کنید. در اولین گام برای شما محیطی اغواکننده را توصیف می‌کنند که موجب آرامش مشتریان می‌شود. در دومین گام برقراری ارتباط  ماساژورهای جنس مخالف با کاربران و ترسیم عملیاتی که قرار است اجرا کنند. عاملی که موجب می‌شود بسیاری از کاربران به سمت آن سوق شهوانی داده شوند. محل ماساژ  توسط ماساژ گیرنده مشخص می‌شود و بعد از هماهنگی‌های لازم آقا یا خانم ماساژور طبق انتخاب کاربر با امکانات کامل در محل حاضر می‌شود. نحوه پرداخت اینگونه است جلسه اول رایگان و اگر راضی بودید، می‌توانید پول را در محل پرداخت کنید، بازی روانی و جنسی که از سوی افراد ماساژور کلید می‌خورد و در نهایت به سوءاستفاده‌های جنسی و اخاذی از این افراد می‌انجامد.

پشت پرده ماساژ در سایت دیوار چیست؟

شاید بسیاری از افراد پیش خود بگویند ارائه اینگونه خدمات هیچگونه ایرادی ندارد و می‌تواند یک نوع درمان باشد. این جمله زمانی صحیح خواهد بود که افکار پلید در سر بسیاری از سودجویان نباشد اما تا زمانی که  اندیشه‌های نادرست در سر بسیاری جا گرفته است، نمی‌توان راه را هموار و حقیقی پیمود اما چرا یک سایت باید شرایطی را مهیا کند که مطابق شرع و قوانین یک کشور نیست؟ چرا باید یک سایت مضمون کلاهبرداری را با روشی وسوسه‌انگیز برای جوانان یک کشور گسترش دهد؟ یا اصلاً چرا نظارت باید به قدری کم باشد تا افراد سودجو به خود این اجازه را دهند تا فعالیت خارج از عرف داشته باشند؟

افراد غیرمتخصص اقدام به  ماساژ درمانی می‌کنند یا با حضور در منازل افراد، خدمات ارائه می‌کنند یا در مراکز زیرزمینی و منازل شخصی خود دست به این کار می‌زنند و همین مسئله خود مخاطرات امنیتی  برای مشتری ایجاد می‌کند. این مسئله هم به لحاظ شرع و هم از نظر قانونی یک تخلف عیان محسوب می‌شود.

با توجه به تخلفات متعددی که در سایت دیوار رخ داده است، پرونده‌ای در خصوص مسدود شدن این سایت و جلوگیری از فعالیت آن تشکیل و مقرر شده این سایت با حکم قضایی مسدود شود.

چندی پیش سردار سید کمال هادیان‌فر درباره فعالیت سارقان و مجرمان وتخلفات در سایت‌های خرید و فروش  مانند دیوار و شیپور اظهار کرد: متأسفانه با وجود استفاده مردم از این سایت‌ها (دیوار، شیپور و...)، تخلفات و خلاف‌هایی در آن روی می‌دهد، از بحث خرید و فروش اموال مسروقه توسط مالخران بی‌هویت گرفته تا فروش کد و کارت ملی، موضوعات ضداخلاقی و ... که به مدیران آنها تذکرات لازم ارائه شده است.

رئیس پلیس فتا ناجا با بیان اینکه تخلفاتی که در سایت دیوار صورت می‌گیرد، بیشتر از سایر سایتها است، یادآور شد: مردم صرفاً به سایت‌های این چنینی اعتماد نکنند زیرا مدیران این سایت‌ها بیش از توجه به بحث امنیت، به درآمد توجه می‌‌کنند.

 این تنها یک بعد داستان است و گویا پرونده مسدود شدن سایت دیوار در روز سه شنبه (16 بهمن ماه) برای رسیدگی به دادسرا ارجاع داده شده است.

پشت پرده ماساژ در سایت دیوار چیست؟

علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی پایتخت در گفتگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره سایت دیوار و کلاهبرداری‌هایی که در آن رخ می‌دهد، اظهار کرد: فضای مجازی علاوه بر تبادل اطلاعات، بستر و زمینه وقوع جرایم و سوءاستفاده برخی از افراد سودجو را فراهم کرده است.

سردار لطفی با اشاره به اینکه سایت‌های دیوار، شیپور و ... محلی برای تبلیغات آگهی‌های بازرگانی کالا‌ها هستند، تصریح کرد: در پی انتشار آگهی‌های تبلیغاتی، برخی افراد سودجو با استفاده از شیوه‌های مختلفی به کلاهبرداری از شهروندان اقدام می‌کنند و حتی این موضوع از فضای مجازی به فضای حقیقی نیز کشیده شده است و در برخی از پرونده‌ها نیز ما شاهد زورگیری و خفت‌گیری هستیم.

در این گزارش نظر کارشناس دیگری را نیز جویا شدیم تا به عمق فاجعه پی ببریم.

سید علیرضا آل داوود، کارشناس حوزره فضای مجازی در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که این روز‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم این است که محتوای قوانین بسیار قدیمی است. قانون تجارت الکترونیک در سال ۸۲ در خصوص فضای سایبری نوشته و پرداخته شد که متناسب حال حاضر نیست.

وی ادامه داد: متأسفانه الان استارتاپ‌هایی را داریم که زیر چتر حمایتی بعضی از گروه‌های سیاسی قرار دارند و چند تابعیتی هستند، همچون سایت دیوار و گروه کافه بازار که هلندی _ سوئدی بوده و با قوانین داخلی ما هماهنگ نیستند. این هشدار بار‌ها از سوی کارشناسان بیان شده بود که استارتاپ‌های چند تابعیتی فعالیت شان براساس مسائل سیاسی طراحی و تدوین می‌شود بجای آنکه اقتصادی و فناورانه باشد.

آل داوود تأکید کرد: سیاسی از این حیث که گره زدن اقتصاد کشور به یک فضای استارتاپی در حوزه فضای مجازی و به مرور زمان تغییر سبک زندگی و ذائقه مردم را با خود به دنبال دارد. سایت دیوار نیز علاوه بر تبلیغات خلاف شرع به تبلیغاتی با مضمون قمار و شرط‌بندی نیز می‌پردازد که هیچ ساز و کاری برای این موضوع در نظر گرفته نشده است. در حقیقت این اپلیکیشن از مسیر درست خارج شده و تا زمانی که نهاد نظارتی، فکری برای این موضوع نکند، باید این سایت بسته شود.

گزارش از ساراکیا

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۱۲
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
تعداد زیادی ازین سایتها هستند که اقدام به پذیرش آگهی و نشر آن می کنند و یکی از آنها دیوار میباشد ایا در گذشته که اگهی ها در روزنامه ها بود کلاهبرداری وجود نداشت؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
سایت دیوار و شیپور به هیچ وجه حق ندارند کالای اساسی مردم یعنی مسکن را آگهی کنند چون جولانگاه دلالان میشود و منجر به فساد اقتصادی!
ناشناس
|
Sweden
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
باید رئیس این سایت در ملا عام اعدام شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
خدا شفات بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
با این موجای گرونی که ایجاد کردند زندگی خیلی هارو نابود کردن
اینا باید محاکمه بشن
ناشناس
|
France
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
الان اگر کسی با چاقو کسی را بکشد، باید مغازه چاقوساز را تعطیل کرد؟
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
وقتی بصورت همه گیر شمشیر بسازه و در اختیار جانیها بذاره باید تعطیل بشه
میدونی حداقل ۶۰ درصد این گرونیها کاذب و نتیجه محیط بی حساب و کتاب همین فضای بی درو پیکره کدوم جنس تو کشور ما کم شده همش جوسازیه همش حتی دلار و طلا هم ما بیش از کشورای دیگه ذخیره داریم خونه های خالی هم بیش از بی خونه هاست خودرو هم بیش از نیازه یه تعداد دلال با استفاده از این فضا افتادن به جون مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
به نظر من بهترین سایت که تا بحال ساخته شده است این سایت است باید آنهایی که ایجاد فساد میکنند شناسایی کنند و دستگیر کنند خیلی باعث ایجاد اشتغال شده واقعا کمک بسیار. زیادی به مردم شد ه با این سایت من شخصا نان خانه واده حالا باید این طور آگهی ها را کنترل کنند تا همه استفاده کنند از این سایت ...خیلی‌ها را می شناسم که مغازه ندارن و با این سایتها نان زن و بچه شون را در میارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
قيمتا تو اين سايتا قانون نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
باید فوری شرایط ویژه ای اتخاذ بشه و کنترل بشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
ضمن تشکر از این خبر ، این مشکلات در اثر نبود نظارت دولتیه . در این حوزه هرج و مرج حاکمه . تبلیغات ماساز و مدلینگ و ... در شبکه مجازی شرم آوره و هرکسی هرکاری میخواد میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
چرا در هیچ زمینه ای نظارت کافی وجود ندارد؟؟؟
از نظارت در بازار و ورود و خروج دام زنده و فروش کامیونی خاک کشاورزی وطن و عدم ثبات قیمت جنس مغازه ها گرفته تا نظارت بر عملکرد سایتها و اپلیکیشن های فضای مجازی!!!

مثلا چاقو می برد ولی یک پزشک با چاقو جراحی می کند و جان انسانی را نجات می دهد و در مقابل یک شرور با همان چاقو جان کسی را می گیرد. پس نحوه عملکرد مهم است ولی بطور ویژه نظارت مستقیم دولت بر فضای مجازی را می طلبد نه اینکه برای سهولت کارمان صورت مسئله را پاک کنیم و سایت را ببندیم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
باسلام، به نظر بنده ، سایت دیوار مزایای زیادی داره که به معایبش میارزه. مطالبی را هم که دلیل مسدودکردن سایت اعلان کردید اشتباه است. چون به راحتی میشه موارد کلاه برداری را شناسایی کرد. درواقع این سایت به پلیس کمک میکنه که خلاف کارها وکلاه برداران را شناسایی کنه، پلیس باید با چک کردن پیامهای سایت و شناسایی پیامهای مورد دار با آدرس و تلفنی که قید شده به راحتی مجرم را گیر بیاندازه، پلیس باید از ممنون ای سایت باشه نه دنبال بستن باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
سلام.چرا صورت مسئله رو پاک می کنید بهتره این تبلیغات بد رو حذف کنید و یا از مدیر سایت بخواهید که انتشار آنها رو تایید نکند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
شنونده بایدعاقل باشد ماخودمون از این طریق خونه خریدیم یعنی آگهیش را تو دیوار دیدیم ولی بنگاه معامله کردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
والا راست میگن . خیلیاشون تا مدتها مزاحم ادم میشن خصوصا اگهی های استخدامی که میری من خودم چند مورد برام پیش اومده
محمدصادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
باسلام، به نظر بنده ، سایت دیوار مزایای زیادی داره که به معایبش میارزه. مطالبی را هم که دلیل مسدودکردن سایت اعلان کردید اشتباه است. چون به راحتی میشه موارد کلاه برداری را شناسایی کرد. درواقع این سایت به پلیس کمک میکنه که خلاف کارها وکلاه برداران را شناسایی کنه، پلیس باید با چک کردن پیامهای سایت و شناسایی پیامهای مورد دار با آدرس و تلفنی که قید شده به راحتی مجرم را گیر بیاندازه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
شما که داری این حرف رو میزنی آیا ندید وقتی فروش ماشین با کارت ملی بود خیلی ها تو همین سایت دیوار با اجازه ی همین سایت کد ملیون رو تا پنج میلیون فروختند تا هم مردم دلال بشم و هم دلال ها دلال تر هم خودرو ساز ها خوشحال و هم اکثریت آواره. بنده برای همین کار به دیوار پیام فرستاده بودم که نگذارید کد ملی بفروشن ولی هیچ جوابی نگرفتم. موارد فساد و غیره رو بنده که خیلی سال هست با دیوار میکنم زیاد دیدم مخصوصا دو سال اخیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
این مسائل همیشه وجود داره چه روی دیوار چه پشت دیوار . مشکلات اقتصادی و سنگ اندازی ادارات جلوی پای اشتغال اینها رو باعث میشه .
رضا حسین زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
سلام
بعضی از ماساژور ها کارشان واقعی و بعضی غیر واقعی هستند و این صنف یک صنف قدیمی در ایران هست که در حمام های ایران وجود داشته است.
باید نظارت بر روی این شغل وجود داشته باشد تا هیچ گونه سوء استفاده نشود.
این که بگوییم به خاطر این یک سایت بسته شود واقعا کاریست اشتباه و مثل فیلتر کردن تلگرام است که باعث نابودی یک سری مشاغل می شود.
من مخالف فیلتر و یا بسته شدن این سایت دیوار نیز هستم.
باز هم می گویم بر این صنف ماساژور که یک شغل قدیمی و ایرانی است باید نظارت و هیت مدیره داشته باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
کاش چنتاازمزایاش هم میگفتین،،واینکه بجای بستن سایت معایبش روبرطرف کنین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
باعث گرانی خودرو مسکن شده و پایگاهی برای دلالان است این هم مزایا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
صد رحمت به دیوار حالا تو اینستاگرام یک جستجو بزنید چیزهایی میبینید که عرق شرم بر جبین سرازیر میشه
محمد
|
United States
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
چاقو وسیله است که باهاش هزاران یا ملیون ها قتل صورت گرفته
باید چاقو رو جمع کنیم
این شرایط الان ماست
هر چیز بدش رو میبینیم
فساد هست یکی دوتا ده تا
ولی چندین نفر هم دارن نون میخورن
خیلی کار ایجاد کردین
اینم ببندید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
چاقو از دست نا اهل که آلت قتل میشه باید جمع بشه و به یک جراح و متخصص که نجاتبخش زندگیه داده بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
موردای خلافش رو میشه محدود کنن ولی کلش نباید زیر سوال بره.
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
من پارسال چندین بار هشدار دادم که عامل اصلی فساد اقتصادی در حوزه مسکن همین سایت "دیوار" بوده است اما کسی گوش نکرد!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
بنده برای فحشا و همین افزایش قیمت خودرو هم پیام دادم بهشون ولی هیچ جوابی نشنیدم. راه حل داره این کار ها رو نکنن ولی انگار نه انگار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
بایدازاستاراپ های داخلی حمایت بشه تا این مشکلات پیش نیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
متاسفانه شما نیمه خالی لیوان رو میبینید. در روز هزاران خرید و فروش کالا و خدمات در کمال رضایت طرفین در سایت ((دیوار))انجام میشه شما زوم کردید به چند مورد خاص.لطفا نیمه پر لیوان رو هم ببینید..
زمانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
چرا با این افراد برخورد نمیشه
m
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
شورای مجازی به رباست آقای روحانی باید قانون بگزارد برای تبلیغات و سوا کنه کسایی که گرون فروشی میکنند و عمده فروش هستند شورای شبکه مجازی چرا به وظیفش عمل نمیکنه
Yones
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
این سایت خیلی هم خوبه
ش ه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
متاسفانه سایتهایی که کالا و قیمت را بدون نظارت منتشر می کنند ، عوامل اصلی تورم و گرانی و فساد اقتصادی هستند. این سایتها در تمام کشورها وجود دارد با این تفاوت که روی آنها نظارت کامل انجام می شود تا ایجاد حباب اقتصادی نکنند.
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
دیوار سایت خیلی خوبیه و فقط دست یه عده دلال رو کوتاه کرده تنها حرمش اینه کسی مه کلاه سرش میره ربطی به دیوار نداره مشکل از خودشه
پاسخ ها
ali
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
عامل بسیاری از این گران فروشی ها همنی سایت دیوار و شیپور هست..صدرحمت به دلالها حداقل قیمتی نزدیک به قیمت کارشناسی میدادند و نه هر قیمتی که امروز گریبانگیر جامعه شده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
باید خودمون مراقب باشید که از این سایت ها استفاده نکنیم
پاسخ ها
ali
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
درسته که خودمون باید صحیح استفاده کنیم ولی به تعداد آیتم های آن باید کارشناس نظارت داشته باشد تا این وضع بوجود نیاید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
پس مواد رو هم آزاد بذارن بگن مردم خودشون رعایت کنن؟؟؟
تاتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
سایت دیوار سایت خوبی بود.ولی برخی معایب بزرگی دامن گیرش شده که با توجه به کشوری بودن خدماتش بهتره جمع بشه.
راه راحتی برای کلاه برداری شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
من نمی دونستم همچین اگهی هایی هم هست الان تازه متوجه شدم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
الان بدون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
باید نظارت ها بیشتر و بیشتر شه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
دیوار برای فروش کالاهای دست دوم است باید تحویل اجناس طبق نظارت باشد
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
اول فیلتر بعد اعدام :)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
اینم ببندید بره
ما عادت داریم
همیشه تو این کشور صورت مسِئله رو پاک میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
واقعا منمدچند بار این مسیله رو دیدم.هنجارشکنی تاچه حد. لعنت خدا بر اینها
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
بستنش هم کار درستی نیست و باید روالشو درست کنه زودتر ...قیمت هاش هم کمی زیاده .... نردبان میکنی 10 هزار تومان و کلا 3 ساعت هم در صدر نمیمونه آگهی و خب این خیلی زیاده
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
تا اونجایی که فهمیدم ،دیوار برای تایید آگهی هاش از ربات استفاده میکنه و همین باعث شده تا این مشکلات به وجود بیاد ...ربات نمیفهمه که منظور آگهی دهنده چیه ... مثل فروش سفینه فضایی و الان هم ماساژ
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
پس بنابر این باید روبات را از داخل دیوار بردارند و یک آدمی زاد جایش بگذارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
رفتم زمین بخرم میگه تو دیوار زدن ای قیمت منم کمتر نمیدم خود بنگاه دار هم که بنوعی دلال بود دهنش باز مونده بود
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
از قوه ی محترم و مقتدر قضائیه درخواست بسته شدن و قطع این سایت دیوار و شیپور و سایتهای اینچنینی را بدلیل این که اکثر آگهی دهندگان دلالان مسکن و اتومبیل هستند و با درج چند آگهی غیر واقعی و با قیمت بسیار بالا در لابلای این آگهی ها آگهی مد نظر خودشون هم میدن و براحتی اپارتمان و یا کالای مورد نظرشان را میفروشن و تازه در صحبت کردن با مخاطب اشاره میکنند که ببینید من دارم قیمت خیلی پایینی میفروشن شما بقیه آگهیهای نگاه کنید متوجه انصاف من میشوید . به همین راحتی و ضمنا هیچ مالیاتی هم پرداخت نمیکنند قوه ی محترم قضائیه لطفا و خواهشها این قبیل سایتهای برای همیشه مسدود کنید و ملت ایران رو از سرشان راحت کنید اینها همه دلال هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
اره واقعا این سایت دیوار و شیپور میشه گفت بهم ریختن کل مملکت رو هر کی هر چی دلش میخواد مینویسه بعد اون میشه قیمت بازار مسخره بازیه کلا جمعش کنید ملت رو عذاب ندین یا حداقل کارشناس قیمت گذاری تایین کنید تا هرکسی نتونه قیمت تایین کنه باعث گرانی ها همین دو تا سایته
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
ممنون خانم کیا، مثل همیشه بسیار عالی بود.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
دیوار سایت بسیار خوبی است اما نیاز به نظارت دارد ، نباید بجای اصلاح به لغو سایت اقدام کرد چون عده زیادی امرار معاش خلال دارند ، نباید خشک و تر را باهم سوزاند
سربازان وطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
بارها گفتیم دیوار مشکل امنیتی و اخلاقی دارد ولی هیچکس به حرف و نامه گوش نکرد و امروز آقایان دارند به این نتیجه و تازه به حرف پارسال ما می رسند !!! این سایت پشت پرده های زیادی دارد و خیلی مشکل حیثیتی و خانوادگی ایجاد کرده که بسیاری از آنها به دلیل آبرو و .... مطرح نشده است ، امیدوارم این پیگیری در حد حرف و هشدار و ... نباشد و عزیزان مسئول حداقل یک نظارت مجدانه به عملکرد ، افراد و پشت پرده این سایت بیندازند.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
سلام
ربطی به سایت دیوار ندارد خلاف همه جا وجود دارد
پلیس را برای همین کشورها دارند.
فقط می ماند همکاری صد درصدی این گونه سایت ها با پلیس کشور ، که باید همکاری داشته باشد.
با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
متاسفانه عوامل دیوار وقتی کاربر گزارش میده اصلا توجه نمیکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
دقیقا این ماساژ رو من زدم گزارش آگهی گمراه کننده اما جالبه بدونید دیوار اصلا به گزارشات کاربران توجه نمیکند
ناشناس
|
Canada
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
چي بايد گفت اخه وقتي به بعضي از آگهي ها نگاه ميکني ادم خجالت ميکشه
sina
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
سلام. متاسفانه فقط این موارد نیستند. یکبار کلمه ی اسکونت رو سرچ بزنید، ببینید چقدر آزادانه دارن پول ربا میدن و میگیرن.
من نمیدونم واقعا چرا هیچ نظارتی نمیشه.
ضمنا سایت آپارات هم همینطوره، خانمها با هر پوشش (و یا بدون پوشش) و آرایشی خیلی راحت ویدئو میذارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
یکی ازعامل های گرونی همین دیوار وشیپور هستش چون هرکی هرقیمتی دلش میخاد ازخودش میده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
شما چرا مفهوم گرونی و ارزونی نمی فهمی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
هرچقدرم گرون کنن باز حرفی نمیزنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
تویی که منفی میدی و مخالفی فازت چيه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
حالا چون دیوار تو تهران داره اشاعه فساد انجام میده قرار نیست کل ایران به پای تهران جان بسوزه تو همه جای ایران اگرم کلاه برداری شده حالا مردم خودشون گوشو چشم دارن ولا ما که تو دیوار مشهد از این اشاعه فساد تو دیوار ندیدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
فقط اعدام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
اعدامشون کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
چی میشه گفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
واقعا تاسف داره
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
دیوار خوبه برای خیلی ها از جمله کسب و کارها که باعث رسیدن به رشد و سود مالی شدن.

و خیلی بده که باعث شده گرانی ها با سرعت بیشتری پیش بره ، نمونه اش همی قیمت خودرو که دلال ها دارن سواستفاده میکنن

دیگه بحث کلاهبرداری ها و ماساژ و ... جای خود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
منبع کسب در امد عده ای همین است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
باید فرهنگسازی بشه تا کسی دچار آسیب نشه
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
باید ی فکر اساسی برای این موضوع بیندیشیم
پاسخ ها
ارمیتا
| - |
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
موافقم
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
خدا خودش کمک کنه
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
گوشی موبایل خریدم آوردم خانه دیدم پرش آنتن داره. زنگ زدم به طرف. میگه پس نمیگیرم. خب اگر از مغازه خرید میکردم اینجوری نمیشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
از وقتی اسنپ اومد اولش یه ایراداتی داشت الان خیلی خوب شده بساط تاکسی تلفنی های بی انصاف رو جمع کرده دیوار هم همینطور خب بهشون بگید طرز آگهی دادن رو عوض کنن کد ملی از آگهی دهنده بگیرن که بشه احراز هویت بشه شماره فیک نتونن بزنن صدتا راه حل وجود داره بقول معروف دیوار رو بخای دیوار بکشی صدتا دیوار دیگه با یه اسم جدید میاد بیرون این نشد که وقتی به بن بست میرسید زود فیلتر کنید شما اول راه حل ارایه بدید از مردم بخاهین راه حل پیشنهاد بدهند بعد اگه نشد و راه حل نداشت بعد فیلتر کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
مردم باید بیشتر دقت کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
به کجا داریم میریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
خدا خودش به همه ی ما رحم کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
فقط اعدام باید بشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
تا وقتی در این کشور ادم هایی مثل این شخص که این حرف را زده وجود دارد ما با داعش فرقی نداریم
asgharzadesadra@yahoo.com
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
یعنی واقعا نظرت اینه ؟؟؟؟؟ با داعش نسبتی داری ؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
باید با اینا برخورد بشه تا درس عبرتی برای سایرین باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
نظارت ها بیشتر بشه از این اتفاقات نیافته
پاسخ ها
حسن عامولی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
این سایت ضد اسلامی و ضد دینی و کلاه بردار باید هر چه سریع تر فیلتر شود
مدافع حرم
| United States |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
این سایت ترویج ناهنجاری فساد کلاه برداری است و از دولت تقاضای فیلتر شدنش را داریم
حسن قلام زاده
| United States |
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
این سایت کلاه بردار باید هر چه سریعتر بسته شود از بین برود و مدیر ان محاکمه شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
نبايد فيلتر بشه بلکه بايد دقيق بررسي بشه ايراد کار کجاست
پاسخ ها
حمید
| United Arab Emirates |
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
آخه چه ربطی داره. سایت کلاهبرداریه. شما به یه تبلیغ زنگ بزن و خرید بکن تا متوجه بشی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
دقیقا اصلا موضوع همینه متنو نخوندی ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
دیوار بزرگترین خوبی ای که داره حذف دلال و واسطه و خرید مستقیم
پاسخ ها
مدافع حرم بسیجی
| United States |
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
این سایت نیاز به فیلتر شدن دارد و بعد از ان اینستا گرام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
خدا همه ی ما را هدایت کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
هیچ نظارتی رو قیمتها نیست. مخصوصا در زمینه خودرو.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
مال خودشه میتونه هر قدر میخواد بفروشه !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
من که اصلا تا حالا با این سایت نرفتم نمیدونم چیه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
خوب کردی حتما تلگرام و اینستاگرام هم نمیدونی چیه !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
باید به آثار مخرب آن بیشتر توجه بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
خواهشا عاملان این سایت رو مجازات کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
تا کی باید ما قربانی سو استفاده این سایت باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
عامل اصلی گرونی ها همین امثال این سایت ها هستن
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
هیچ نظارتی رو قیمتها نیست. مخصوصا در زمینه خودرو. متاسفانه هرکسی هر قیمتی دلش بخواهد میگذارد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
والا سایت دیوار و شیپور و باما پدر مردم رو در آوردن و دلاها و خودروسازها تو این سایت ها قیمت هارو بالا می کشن و افزایش تخیلی خودرو علتش همین سایت ها هستن مملکت هم نظارت نداره و کسی نیست جلو این سایت ها و تخلف هارو بگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
کل اینترنت و قطع کنید وقتي نميتونن درست استفاده کنن ي عده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
خدا رو شکر که این سایت بسته میشه
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
سایتش خیلی خوبه دست دلال را کوتاه کرده چرا باید همه جا و از همه چیز سو استفاده کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
البته دلالها تو این سایت حضور فعال دارند
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
نميدونم چي بگم والا
رحمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
لطفا مسدود نکنید نظارت کنید
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
نظارت رو بیشتر کنید.مردم هم لطفا خودشون و خانواده هاشون رعایت کنن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
به نظر من قضیه چاقوست. چرا این همه منافعی که دیوار داره رو نادیده می گیرید. هر نوع فضای مجازی این گونه تهدیدات رو داره. فیلتر راه حل نیست به نظر منم بایستی مدیریت و نظارت اصولی باشه.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
خوب اگه لازمه نظارت کنید ولی خواهشا تعطیلش نکنید
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
خوب اگه لازمه نظارت کنید ولی خواهشا تعطیلش نکنید اخه خیلیا دارند تو این سایت کسب درامد میکنند در این وضعیت بد شغلی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
نمدونم کجای دنیا مرسومه که هر کی هر چی دلش خواست قیمت بزنه و بذاره تو دیوار و شیپور و ...
در کل فضای مجازی خوبه اگه همه چیزش تحت نظارت و منطقی و با نرخ و حساب و کتاب باشه اینجا یه جنگل مجازیه و هیچی به هیچی نیست
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
با سلام
مگر تنها راه حل فقط بستن این سایت و یا هر رسانه دیگر است؟ مثلا مگر نمیشود به این سایت ابتدا حکم نظارت بیشتر بر محتوا راداد و برای آن چهار چوب تایین کرد و بعد اقدام قانونی و حقوقی اعمال کرد!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
بغیر از این این سایت پر از آگهی خرید و فروش سگ و ترویج سگ بازی ه که عملا هم معامله باطل هست و پولش حرام و هم ترویج ضد فرهنگ ، مدل و عکس های ناجور، قمار و ...
با یه نظارت درست درمون میتونن به این قضیه پایان بدن ولی وقتی مدیریت سایت قصد این کار رو نداره پلیس مجبوره درخواست مسدودی بده
اگه مدیریت دیوار مشکل نداشت با یه نظارت درست قضیه رو ختم بخیر میکرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
اگه مدیریت دیوار مشکل نداشت با یه نظارت درست قضیه رو ختم بخیر میکرد
مراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
لطفا بگید سایت ایرانجیب این قیمت های نجومی خودرو را از کجاش در میاره . به نظرم کاسه ای زیر نیم کاسه هست
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
اگه از مدیران دیوار تعهد دریافت کنند به تبلیغات نظارت بیشتری داشته باشند نگزارند تبلیغ فحشا ادامه داشته باشه میتوان گفت برنامه دیوار یک برنامه به درد بخوری هست لازم نیست مسدود بشه
شیران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
تنها سایت تو جهانه که شاتل برا فروش گذاشتن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
آره بابا دیوار عامل فحشا هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
حرفي براي گفتن ندارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
این مسئله نشون میده که با فیلتر مشکلات حل نمیشه! نظارت لازمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
نظارت اگر بر روي سايت ديوار زياد بشه و مديرانش بيشتر حواسشونو جمع کنن ميتونه مفيد باشه
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
ما که تا بحال ازین سایت خرید نکردیم و فقط برای چک کردن قیمت ها موقع خرید و فروش بهش سر میزدیم اوایل خیلی خوب بودولی الان واقعا دوزار نمی ارزه از بس قیمت هاش رو شکمی و بدون منطق میزنن فقط یه سایت اعصاب خورد کنه همون بهتر فیلتر بشه
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر