کد خبر: ۶۸۲۷۶۶۲
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۵

سرکوب خشنوت‌آمیز اعتراضات در فرانسه سبب شده مردم این کشور، تصویر مردی را که در جریان اعتراضات چشم خود را از دست داه است به عنوان نمادی برای ادامه اعتراض خود انتخاب کنند.

از دست دادن چشم بهای اعتراض در فرانسه +عکسبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، با گذشت بیش از ۳ ماه از زمان شروع اعتراضات مردمی در فرانسه، معترضان در سراسر این کشور با وجود سرکوب خشونت‌امیز هم‌چنان به اعتراضات خود ادامه می‌دهند.

هر چه بیشتر از اعتراضات مردمی در فرانسه می‌گذرد از میزان محبوبیت امانوئل ماکرون رییس جمهور این کشور که در میان جلیقه زردها به رییس جمهور اغنیاء معروف است نیز کاسته می‌شود. به نظر می‌رسد معترضان فرانسوی که جلیقه زردها بزرگ‌ترین گروه آن‌ها در پاریس و سایر شهرهای فرانسه هستند تا زمان رسیدن به درخواست‌های قانونی خود و اصلاح وضعیت اقتصادی مردم کم درآمد در این کشور اروپایی حاضر به ترک خیابان‌ها و پایان اعتراضات خود نیستند.


بیشتر بخوانید: استفاده از اسلحه فلش‌بال باز هم قربانی گرفت


بر طبق آمار‌های منتشر شده اعتراضات در فرانسه تاکنون بیش از ۱۷۰۰ زخمی و ۱۱ کشته به همراه داشته است. این میزان تلفات انسانی برای کشوری که خود را به عنوان مهد دموکراسی و از پرچم‌داران رعایت حقوق بشر در جهان می‌داند جز بی‌آبرویی و نمایان چهره واقعی سیاستمداران این کشور دستاورد دیگر نداشته است.
 
از دست دادن چشم بهای اعتراض در فرانسه +عکس
جلیقه زرد‌ها با وجود فشار‌های سنگین روانی و رفتار‌های وحشیانه پلیس فرانسه هم چنان به اعتراضات خود ادامه می‌دهند و به تازگی تصویری از یک معترض را که در جریان اعتراضات چشم خود را از دست داده است به عنوان نمادی برای خود انتخاب کرده‌اند. تنها آمار‌های رسمی نشان می‌دهد تاکنون بیش از ۲۰ معترض در فرانسه بر اثر شلیک مستقیم اسلحه فلش‌بال پلیس به صورت آن‌ها از دچار آسیب‌دیدگی در ناحیه چشم و یا از دست دادن حداقل یک چشم خود شدند.

از دست دادن چشم بهای اعتراض در فرانسه +عکس


بیشتر بخوانید: سیزدهمین هفته اعتراض به نظام سرمایه‌داری در فرانسه


انتهای پیام/

مدعیان دمودکراسی با معترضان در فرانسه چگونه برخورد می‌کنند؟

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر