کد خبر: ۶۸۲۸۴۷۶
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۹
رسالت پژوهشی دانشگاه بیرجند:

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند انعقاد طرح‌های تحقیقاتی تا تربیت دانشجوی کارآفرین را رسالت پژوهشی دانشگاه بیرجند عنوان کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، نجفی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند گفت: ۲۱۳ طرح تحقیقاتی برون دانشگاهی با اعتبار ۵۸ میلیارد و ۴۲۰ میلیون و ۵۸۹ هزار ریال منعقد شده و ۷۴ طرح تحقیقاتی برون دانشگاهی با اعتبار   ۳۱ میلیارد و ۹۸۳ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال در حال اجرا است.

وی افزود: دانشگاه بیرجند براساس موافقت شورای گسترش آموزش عالی در سیزدهم خردادماه ۱۳۵۴ در قالب یک مؤسسه آموزش عالی به ریاست زنده یاد پروفسور گنجی از دانش آموختگان مدرسه شوکتیه و پدر علم جغرافیای نوین ایران تأسیس شد.

نجفی با اشاره به رشد و پیشرفت روزافزون دانشگاه بیرجند در سال‌های پس از انقلاب گفت: تعداد مقالات ISI  به ثبت رسیده در این سال‌ها ۱۶۱۳ مقاله و تعداد مقالات ISC   به ثبت رسیده در این مدت ۱۶۶۶ بوده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند تعداد کل مقالات علمی پژوهشی – ترویجی را ۲۳۵۸ مقاله عنوان کرد و افزود: ۵۰۵۲ مقاله در همایش‌های ملی و ۱۸۷۳ مقاله از این دانشگاه در همایش‌های بین‌المللی ارائه شده است.

وی با بیان اینکه در این مدت ۱۵۲ کتاب تألیف و ۶۹ کتاب ترجمه شده است، گفت: در این مدت ۲۱۳ طرح تحقیقاتی برون دانشگاهی با اعتبار ۵۸ میلیارد و ۴۲۰ میلیون و ۵۸۹ هزار ریال منعقد شده و ۷۴ طرح تحقیقاتی برون دانشگاهی با اعتبار  ۳۱ میلیارد و ۹۸۳ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال در حال اجرا است.

نجفی با اشاره به ۴۵۱ طرح تحقیقاتی داخلی منعقد شده با اعتبار ۷ میلیارد و ۹۸۶ میلیون ریال افزود: در این مدت ۷۱ تفاهم نامه با دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی منعقد شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند با اشاره به برگزاری ۵۳ همایش، سمینار و کنفرانس‌های علمی، ملی و بین‌المللی اظهار کرد: ۳۱ اختراع و اکتشاف توسط دانشگاه بیرجند ثبت شده و ۲۳۰ کارگاه آموزشی در حوزه کارآفرینی برگزار شده است.

وی با اشاره به راه‌اندازی کافه کارآفرینی این دانشگاه یادآور شد: امیدواریم این کافه به عنوان حلقه وصل بین دانشجویان، صنایع و مدیران استانی برای کارآفرینی باشد.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/غ

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر