کد خبر: ۶۸۲۸۸۴۷
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۳

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان گفت: مسافرانی که قصد تردد در محور‌های ارتباطی جنوب استان به ویژه در گذر از ۳ گردنه برفگیر شهرستان جیرفت را دارند حتما وسایل و تجهیزات زمستانی از جمله زنجیرچرخ را به همراه داشته باشند.

آماده باش  ۱۱۰ نیروی راهدار در محور‌های ارتباطی جنوب کرمانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان  مسعود جمیلی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان با اشاره به آغاز بارندگیها از ساعات آینده در جنوب استان گفت: ۱۱۰ نفر نیروی راهدار در ۷ راهدارخانه شهرستان‌های جنوبی استان مستقر و با گشت زنی در محور‌های ارتباطی عملیات راهداری را دنبال می‌کنند.

وی افزود: ۴۰ نفر نیروی راهدار در ۳ گردنه برفگیر امیرالمومنین، سربیژن و جبالبارز مستقر هستند تا در هنگام بارش برف عملیات راهداری را انجام دهند.

جمیلی از اعزام ۳۰ دستگاه سبک و سنگین به گردنه‌های برفگیر جیرفت خبر دادوگفت: با توجه به اعلام هواشناسی مبنی بر بارش برف در ارتفاعات از مردم و مسافرانی که قصد تردد در محور‌های ارتباطی جنوب استان به ویژه در گذر از ۳ گردنه برفگیر شهرستان جیرفت را دارند حتما وسایل و تجهیزات زمستانی از جمله زنجیرچرخ را به همراه داشته باشند تا در صورت نیاز استفاده کنند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه در شهرستان‌های جنوبی جاری شدن سیلاب و در پی آن طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها را نیز داریم از رانندگان خواست تا در هنگام عبور از آبنما‌ها جوانب احتیاط را رعایت و به هشدار‌های راهداران مستقر در محور‌ها توجه کنند.

وی با بیان اینکه در گردنه‌های برفگیر جیرفت در زمان بارش برف علی رغم باز کردن مسیر توسط عوامل راهداری نداشتن و نبستن زنجیر چرخ توسط رانندگان وسایل نقلیه سبب کندی در تردد و اختلال در عبور و مرور خودرو‌ها می‌شود از رانندگان خواست برای دسترسی بهتر به حمل و نقل در گردنه‌های برفگیر و عبور از گردنه‌ها زنجیر چرخ را برای سلامتی خود و کمک به راهداران در باز نگاه داشتن جاده‌ها به همراه داشته باشند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب کرمان از مردم و رانندگان خواست در صورت نیاز به اطلاع از وضعیت محور‌ها با شماره ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها تماس گرفته تا در جریان وضعیت جوی راه‌های مبدا و مقصد حرکت خود قرار گیرند.
انتهای پیام /ح

آماده باش راهداری جنوب کرمان درمحورهای ارتباطی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر