کد خبر: ۶۸۳۰۵۰۲
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۴
بهادری در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو کمیسیون عمران گفت: وزارت راه نمی‌تواند پروژه مسکن مهر را به انتها برساند و باید وزارتخانه‌های دیگر در تکمیل آن کمک کنند.

///////////////سیدهادی بهادری عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی ظاهرا به تنهایی نمی‌تواند پروژه مسکن مهر را تکمیل و به انتها برساند، گفت: دیگر ارکان دولت مانند وزارتخانه‌های تعاون و نیرو هم باید برای بستن پرونده این پروژه به اسلامی وزیر راه و شهرسازی کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه بازسازی بافت‌های فرسوده از دیگر محور‌های برنامه اسلامی بود که در جهت تکمیل همان پروژه بازآفرینی شهری است، افزود: دولت معتقد به سرمایه‌گذاری در بافت‌های فرسوده است و بودجه آن را هم برای سال آینده در نظر گرفته است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با تاکید براینکه طرح بازآفرینی شهری به نوعی آلترناتیو مسکن مهر است، اظهار کرد: وزیر راه و شهرسازی ظاهرا در این زمینه در حال تغییر تیم اجرایی خود است و عشایری مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری را چند روز پیش تغییر داد اما نمی‌دانیم آیا این تغییر می‌تواند به اجرای این طرح کمک کند یا خیر؟ زیرا یک تیم اجرایی شکل گرفته بود و در حال پیشبرد اهداف طرح بود.

وی ادامه داد: شاید این تغییر موجب توقف روند پیشرفت شود لذا اکنون خیلی به تغییر وضعیت نیازی نبود و تنها باید پیگیری‌های لازم درباره اجرای طرح بازآفرینی شهری انجام می‌شد.

بهادری همچنین با بیان اینکه دولت درباره رفع رکود و انجام سرمایه‌گذاری در بخش مسکن عملاً برنامه سومی را مطرح نکرده است، گفت: تغییر معاونت وزارت مسکن این شائبه را به وجود آورده که آیا قرار است برنامه‌های جدیدی توسط وزارت راه و شهرسازی اجرا شود؟

عضو کمیسیون عمران مجلس بیان کرد: افزایش سهم تسهیلات وام مسکن نسبت به کل تسهیلات بانکی کشور از موضوعاتی است که وزارت مسکن باید به آن ورود کند، اکنون دولت ۸۰۰ هزار میلیارد تومان در سال توسط بانک‌ها وام می‌پردازد که تنها ۴۰ هزار میلیارد تومان از این مبلغ به عنوان وام مسکن آن هم با تمام حواشی پرداخت می‌شود یعنی عملاً کمتر از ۵ درصد تسهیلات به بخش مسکن تخصیص داده شده که این به معنای تعطیلی بخش مسکن است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی باید با افزایش سرمایه بانک مسکن و هدایت سرمایه‌های بانکی به سمت خانه‌سازی پیش برود تا بحث کمبود مسکن جبران شده و از این طریق افزایش گرانی‌ها مهار شودالبته در کنار آن هم به نوعی می‌توان اشتغال ایجاد کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر