کد خبر: ۶۸۳۰۷۸۹
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲

نماینده رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان به موضع گیری ریاست جمهوری افغانستان درباره نشست مسکو و شکایت دولت این کشور از روسیه به سازمان ملل واکنش نشان داد.

واکنش مسکو به شکایت افغانستان از روسیه به سازمان مللبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، ضمیر کابلوف، نماینده رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان به موضع گیری ریاست جمهوری افغانستان درباره نشست مسکو و شکایت دولت این کشور از روسیه به سازمان ملل واکنش نشان داد.

وی اظهار داشت: واکنش تند و عصبی محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان به نشست بین الافغانی در مسکو، بیانگر ناامیدی او است.

وی تاکید کرد: شکایت رسمی کابل از روسیه به سازمان ملل متحد به دلیل سفر اعضای طالبان به مسکو که در فهرست تحریم های سازمان ملل قرار دارند، بیانگر استانداردهای دوگانه دولت افغانستان است.

این دیپلمات ارشد روسیه گفت: زمانی که طالبان برای شرکت در مذاکرات به تاشکند، اندونزیا و ابوظبی رفتند، چرا رئیس جمهور افغانستان خاموشی اختیار کرد.

یادآوری می کنیم که چند روز پیش دولت افغانستان، از روسیه به دلیل سفر برخی از اعضای طالبان به این کشور به سازمان ملل متحد شکایت کرد. دولت افغانستان تاکید کرده است که روسیه در حالی به اعضای هیات مذاکره کننده طالبان اجازه سفر به مسکو را داده است که نام آنها در فهرست سیاه سازمان ملل متحد قرار دارد.

گفتنی است که نشست صلح مسکو درباره صلح افغانستان با حضور رهبران احزاب سیاسی افغانستان و نمایندگان گروه طالبان در روزهای 16 و 17 دلو/ بهمن برگزار شد.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر