کد خبر: ۶۸۳۱۳۷۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸

بنا به گزارش ان‌بی‌سی نیوز، کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا در تحقیقات خود به مدرکی دال بر تبانی میان کمپین انتخاباتی رئیس‌جمهور این کشور و روس‌ها دست نیافته است.

کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا به شواهدی مبنی بر تبانی کمپین ترامپ و روس‌ها دست نیافتبه گزارش  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ان بی سی نیوز روز گذشته گزارش داد کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا هیچ مدرکی مبنی بر تبانی میان کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و عوامل روس در زمان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا پیدا نکرده است.

ان بی سی نیوز به نقل از اعضای دموکرات و جمهوری‌خواه کمیته اطلاعاتی سنا گزارش داد این کمیته که به پایان تحقیقات خود نزدیک می‌شود، به مدرکی مبنی بر این که دونالد ترامپ توافقی را با روس‌ها برای لغو تحریم‌ها و یا مسائل دیگر در ازای کمک روسیه در طول انتخابات سال ۲۰۱۶ شکل داده باشد، دست نیافته است.

در این گزارش آمده است: در حالیکه کمیته اطلاعاتی سنا به مدرکی در خصوص تبانی میان روس‌ها و کمپین انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا دست نیافته، دموکرات‌ها می‌گویند مجموعه تماس‌های میان عوامل وابسته به ترامپ از جمله فرزندان او و عوامل روسی مختلف نشان می‌دهد که کمپین انتخاباتی ترامپ مایل به پذیرش کمک از عوامل خارجی بوده است.

بنا به گزارش ان بی سی نیوز ترامپ و وابستگان او بیش از ۱۰۰ تماس را با عوامل روس پیش از ژانویه ۲۰۱۷ و آغاز ریاست جمهوری ترامپ داشته اند. بازرسان سنا به ان بی سی نیوز گفتند ممکن است نوشتن گزارش نهایی تحقیقات آن‌ها ۶ تا ۷ ماه به طول بیانجامد.

چند روز پیش نیز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با ارسال پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: سناتور ریچارد بِر، رئیس کمیته اطلاعاتی سنا به تازگی اعلام کرد که بعد از حدود دو سال، بیش از دویست بازجویی و (بررسی) هزاران سند، آن‌ها هیچ (نشانه ای) از تبانی بین ترامپ و روسیه پیدا نکرده اند! آیا این موضوع واقعا کسی را متعجب می‌کند؟

رابرت مولر در مه سال ۲۰۱۷ به عنوان مسئول تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا انتخاب شد. در جریان تحقیقات مولر علیه بسیاری از نزدیکان و وابستگان ترامپ اعلام جرم صورت گرفت. رئیس جمهور آمریکا بار‌ها ضمن انتقاد از تحقیقات مولر آن را تعقیب توهمات نامیده است. او حتی چندی پیش هم رابرت مولر را به هدر دادن بیش از ۴۰ میلیون دلار در جریان این تحقیقات متهم کرد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر