کد خبر: ۶۸۳۱۴۸۳
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵

سئول ادعای مطرح شده از سوی رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر موافقت کره جنوبی با افزایش سهم هزینه‌های نگهداری نیرو‌های نظامی واشنگتن در این کشور را رد کرد.

کره جنوبی ادعای ترامپ درباره موافقت با افزایش هزینه بیشتر برای حضور آمریکا را رد کردبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی امروز چهارشنبه اظهارات مطرح شده از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در خصوص موافقت سئول با پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار بیشتر به منظور حفظ نیرو‌های نظامی واشنگتن در این کشور را رد کرد.

رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در نشست کابینه اعلام کرد سئول موافقت کرده تا ۵۰۰ میلیون دلار بیشتر را به عنوان بخشی از توافق مشارکت در هزینه‌های نگهداری نزدیک به ۲۸ هزار و ۵۰۰ نیروی نظامی مستقر در کره جنوبی پرداخت کند. ترامپ گفت: آن‌ها نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار دیگر از هزینه ۵ میلیارد دلاری نگهداری نیرو‌های نظامی را پرداخت می‌کنند. ما باید بهتر از این عمل کنیم. چون آن‌ها با پرداخت ۵۰۰ میلیون دلار دیگر موافقت کردند.

بر اساس توافق قبلی میان دو کشور، کره جنوبی ۸۵۷ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ برای حضور نظامیان آمریکا در خاک خود هزینه کرد. بنا به گزارش رویترز مقامات آمریکایی و کره جنوبی روز یکشنبه توافقی را صورت دادند که بر اساس آن سئول باید سهم خود از حضور نیرو‌های آمریکا را نزدیک به ۷۰.۳ میلیون دلار افزایش داده و به ۹۲۷ میلیون دلار برساند.

بنا به گفته مقامات کره جنوبی، واشنگتن در طول مذاکرات با سئول از این کشور خواست تا ۵۰ درصد بیشتر از سهم مشارکتی خود در هزینه‌های نیرو‌های نظامی این کشور بپردازد. اما در مذاکرات روز یکشنبه بر سر افزایش حدود ۸ درصد توافق صورت گرفت. توافق امضاء شده در روز یکشنبه باید در پارلمان کره جنوبی به تصویب برسد. بنا به گفته سخنگوی کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی این توافق تنها یکسال اعتبار خواهد داشت و در صورت توافق دو طرف یکسال دیگر نیز تمدید می‌شود.

واشنگتن و سئول علیرغم برگزاری ۱۰ دور مذاکره از ماه مارس گذشته در خصوص افزایش سهم کره جنوبی، هنوز نتوانستند به توافقی چشمگیر در این خصوص دست یابند. در عین حال ترامپ بار‌ها خواستار افزایش سهم کره جنوبی از این هزینه‌ها شده است.

رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در نشست کابینه اعلام کرد روابط با کره جنوبی عالی است، اما آمریکا مقادیر هنگفتی برای دفاع از متحد خود از دست داده است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر