کد خبر: ۶۸۳۱۷۳۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان گفت: واحد‌هایی که درطرح ساماندهی کپرنشینان ساخته می‌شود جدای از واحد‌های مسکونی است که در طرح ارتقای مسکن روستایی است.

ساخت ۴۱ هزار واحد مسکونی در استان کرمانبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، علی‌اکبر سلطانی‌نژاد مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان با اشاره به اینکه هماهنگی‌های ملی برای اجرای طرح ساماندهی کپرنشینان کرمان انجام شده گفت: در حال تامین اعتبار برای انجام این طرح هستیم و عملیات اجرایی آن در شهر‌های جنوبی و بخشی از شرق استان در آینده نزدیک آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از سال ۸۴ برای ساماندهی کپرنشینی و بهسازی مسکن مردم جنوب و شرق استان کرمان که به واسطه اقلیم خود از کپر استفاده می‌کنند طرح را پیش‌بینی کردند بیان داشت: تاکنون ۴۱ هزار واحد مسکونی در کنار کپر برای این قشر از جامعه در استان کرمان ساخته شده که هم مسکن مقاوم داشته باشند و هم مشکلات زندگی در کپر را کاهش داده و سطح زندگی را ارتقا دهیم.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه برخلاف سایر نقاط استان کرمان مردم ما در جنوب به سکونتگاه‌های شهری خیلی کم مهاجرت می‌کنند بیان کرد: در جنوب استان کرمان بالای ۷۵ درصد مردم به طور متوسط در روستا‌ها زندگی می‌کنند که این شانس خوبی برای اقلیم، استان و مردم ماست.

وی با بیان اینکه در این مناطق ساخت واحد‌های جدیدی برای زوج‌های جوان و اقشار کم درآمد در دستور کار است افزود: در این مناطق خانوار‌های جدیدی است که شکل می‌گیرند مسکن جدیدی می‌خواهند و در دسترس‌ترین مسکن در این مناطق کپر است که در توان آنهاست.

سلطانی‌نژاد با تاکید بر اینکه کپر چیز قابل حذفی از زندگی مردم در مناطق جنوبی استان نسیت و ما هم تلاش نداریم تا کپر را از زندگی این مردم حذف کنیم گفت: تلاش ما برای ارتقا، ساماندهی و بهسازی زندگی این قشر است و این کار هم به کیفیت و هم به کمیت زندگی این خانوار‌ها می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه تفاهمنامه‌ای در این زمینه بین رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و کمیته امداد امضا شده است عنوان کرد: در این تفاهمنامه جامعه هدف فاقدین مسکن، اقشار کم درآمد و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد هستند و اصل طرح به موضوع بد مسکن‌ها تحت عنوان کپر و امثال آن می‌پردازد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کرمان با بیان اینکه هماهنگی برای اجرای این طرح در سطح ملی اتفاق افتاده است افزود: در حال حاضر هماهنگی‌های استانی انجام می‌شود و در حال تامین اعتبار برای انجام این طرح هستیم.

وی با اشاره به اینکه ما کار شناسایی و سازمانی را انجام دادیم و کار به نوعی در استان آغاز شده است گفت: البته عملیات اجرایی این طرح در شهر‌های جنوبی و بخشی از شرق استان در آینده نزدیک آغاز می‌شود.

انتهای پیام/س

ساخت واحد‌های جدیدی برای زوج‌های جوان و اقشار کم درآمد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر