کد خبر: ۶۸۳۲۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۸
نایب‌رئیس انجمن MS ایران؛

نایب‌رئیس انجمن MS ایران گفت:در ۱۰ سال گذشته ۱۰ هزار بیمار MS در کشور داشتیم.

شناسایی ۷۴ هزار بیمار مبتلا به ms در ایرانبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، محمدعلی صحرائیان نایب‌رئیس انجمن ms ایران در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: انجمن ms ایران بیش از ۲ دهه است که فعالیت دارد و انجمن‌های استانی زیرمجموعه آن هم در مسیر ارائه خدمت مطلوب‌تر فعال شده‌اند. 

وی با بیان اینکه ۴۶ مرکز انجمن ms ایران در سطح کشور فعال است تصریح کرد: سالانه اجلاس مدیران عامل انجمن ms ایران در ۲ نوبت و در مسیر ارائه خدمت شایسته‌تر به این نوع بیماران برگزار می‌شود و در آخرین اجلاس نمایندگان وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، انجمن ms، بهزیستی، استانداری و شهرداری حضور داشتند.

نایب‌رئیس انجمن ms ایران در رابطه با آخرین آمار بیماران ms، گفت: طبق آمار انجمن ms ایران ۷۴ هزار و طبق آمار وزارت بهداشت ۶۴ هزار بیمار ms داریم و در اجلاس امروز به دنبال یکی‌شدن آمار‌ها بودیم؛ در کل جهان به‌ویژه کشور‌های جنوبی حوزه خلیج فارس آمار این نوع بیماران رو به افزایش بوده و در ۱۰ سال گذشته ۱۰ هزار بیمار ms در کشور داشتیم که امروز و پس از یک دهه شاهد افزایش ۶۴ هزار نفری هستیم.

عباس نوریان نایب‌رئیس انجمن ms خراسان رضوی نیز در این نشست افزود: بسیاری از دارو‌های مصرفی داخلی بیماران ms تحت پوشش ۹۰ درصدی و دارو‌های خارجی این نوع بیماران تحت پوشش ۷۰ درصدی بیمه‌ها هستند و خوشبختانه نگرانی‌ای در امر دارو و حمایت‌های بیمه‌ای وجود ندارد و معتقدیم که این نوع بیماران با درمان‌های جدید و نوین می‌توانند به زندگی خود به‌خوبی ادامه دهند و از آنجایی که تعداد بانوان در این بیماری بیشتر است باید بگوییم که نگرانی‌ای در بحث حاملگی آنان وجود ندارد و سلامت نوزاد و مادر به خطر نمی‌اُفتد.

وی تصریح کرد: با داشتن نخبگان داخلی نه تنها واردات داروی ms را نداریم، بلکه شاهد صادرات قابل این نوع دارو‌ها هستیم و قیمت دارو‌ها داخلی و خارجی متفاوت هستند، اما با افتخار می‌گوییم که تولید این دارو‌ها همسان با نمونه‌های خارجی آن است.

نایب‌رئیس انجمن ms خراسان رضوی با بیان اینکه در استان ۳۷۰۰ بیمار ms داریم و آمار بانوان مبتلا به ms ۳ برابر آقایان بوده است، گفت: بیماری ms علائم متفاوتی دارد و چشم بیشترین نقطه‌ای بوده که به آن حمله می‌شود و پس از آن سیستم‌های عصبی، نخاعی، مرکزی، استخوانی، مفاصلی و ادراری بدن را درگیر می‌کند.

نوریان افزود: در ۲ سال اخیر که هیئت مدیره جدید فعالیت دارد نزدیک به ۷ هزار میلیارد کمک هزینه درمانی بیماران ms را از طریق خیران نیک‌اندیش جذب شده است و به‌زودی یک مرکز جامع تخصصی در زمینی ۶ هزار متری که از سوی آستان قدس رضوی اهدا شده است در مدت زمان یک سال ساخته می‌شود.

انتهای خبر//ح.ص


افزایش ۶۴ هزار نفری بیماران مبتلا به ms در یک دهه اخیر

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر