کد خبر: ۶۸۳۲۵۱۱
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) در مشهد:

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) گفت: مؤمن واقعی در هر زمانی پیرو امام زمان خویش است و خارج از چارچوب ولایتمداری قدم برنمی‌دارد.

مؤمن واقعی خارج از چارچوب ولایتمداری قدم برنمی‌داردبه گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، آیت الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) در ویژه برنامه‌های فرهنگی حرم مطهر رضوی که با عنوان کوثر در رواق امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: خدای متعال هر آنچه که نبی و رسول (ص) فرستاد، به مردم دستور داد که از آن‌ها تبعیت کنند، زیرا تبعیت از ایشان همان تبعیت از خالق هستی به‌شمار می‌رود.

امام جمعه شهر مقدس قم افزود: طبق روایت اهل‌بیت (ع) در روز قیامت در‌هایی وجود دارد که از آن افراد خاصی عبور می‌کنند، به عنوان مثال از یک در فقط فرعون و طرفدارانش و از در دیگر بنی‌امیه و اصحاب‎شان وارد می‌شوند، اما عبور از یک در از همه سخت‌تر است که ویژه دشمنان اهل‌بیت (ع) است.

وی با اشاره به اینکه مؤمنان واقعی، چون رسول‌الله (ص) و اهل‌بیت (ع) بدون هیچ، چون و چرایی تابع اوامر الهی هستند، ادامه داد: این‌گونه افراد پیوسته در حال خدمت به خلق‌الله و عبودیت هستند و توحید‌محوری را رمز موفقیت خود انتخاب کرده‌اند.

نماینده، ولی فقیه در قم گفت: زائران امام رضا (ع) از ایشان حاجت‌های خوب بخواهند، گاهی برخی خود را مشغول حاجت‌های کوچک می‌کنند، البته خواستن آن عیبی ندارد، ولی بهتر است از امام حاجت‌های مهم، چون ظهور حضرت مهدی (عج)، جزو یاران ایشان شدن، به حکمت و معرفت رسیدن و ... را بخواهیم.

آیت الله سعیدی اظهار داشت: شیعه واقعی پیوسته به اهل بیت (ع) متوسل شده و به غیر آن‌ها دل نمی‌ببندد، البته توسل به اهل بیت (ع) در راستای توسل به خالق هستی است، در روایتی امام معصوم (ع) می‌فرماید که شیعه واقعی به غیر ما دل نمی‌بندد.

انتهای پیام // ف. م
 

زائران امام رضا (ع) از ایشان حاجت‌های خوب بخواهند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر