کد خبر: ۶۸۳۲۷۳۵
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
استاندار خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی گفت: چالش دهه پنجم انقلاب اقتصاد است؛ اگر اقتصاد کشور قوام داشت، تحریم‌ها آثار کمتری بر معیشت مردم می‌گذاشت.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،علی رضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی در همایش عمومی فرماندهان و مدیران انتظامی استان که با حضور فرمانده انتظامی کشور در مشهد برگزار شد، گفت: ۴۰ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی با همه تلخی و شیرین‌های آن گذشت و در این مدت، برای این که بتوانیم در منطقه و دنیا سرافراز بمانیم هزینه‌هایی پرداخت کردیم و به جایگاه مطلوبی نیز دست یافته ایم.

وی تصریح کرد: در سایه تدابیر و رهنمود‌های فرماندهی معظم کل قوا درحوزه امنیتی، موقعیت بسیار خوبی داریم و حوزه نفوذمان فراتر از مرز‌های جغرافیایی کشور است.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به تاثیر امنیت در سایر حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، گفت: تمام این تلاش‌ها برای این است که ما بتوانیم از این فرصت برای عمران، رفاه و عزت مردم کشور تلاش کنیم.

رزم حسینی با اشاره به پیام حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ادامه داد: پیام این حضور، برای جهانیان وفاداری و همراهی جدا نشدی مردم از نظام بود و پیغامش برای مسئولان این که ما با همه مشکلات پای کار نظام بوده و هستیم و آمدیم، اما باید چالش‌ها برطرف شود.

وی اظهار داشت: چالش دهه پنجم انقلاب اقتصاد است؛ اگر اقتصاد کشور قوام داشت به طور حتم تحریم‌ها آثار کمتری بر معیشت مردم می‌گذاشت.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که ناکارآمدی‌های اقتصادی، تولید نارضایتی می‌کند؛ گفت: مردم که گناهی ندارند بلکه از برخی سوء مدیریت‌ها به تنگ آمده و اعتراض می‌کنند.

رزم حسینی افزود: یکی از اولویت‌های کاری من در استان، گفتگو با مخالفان و معترضان است؛ چرا که معتقدیم با گفتمان، موضوعات قابل حل شدن است.

وی تصریح کرد: برای کاهش نارضایتی‌ها و تقویت امنیت، توانمند سازی جوامع محلی و توجه به اقتصاد خانوار را به عنوان یک اولویت دیگر در قالب تحقق اقتصاد مقاومتی دنبال کرده و می‌کنیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: به همین منظور با اجرای مثلث توسعه اقتصادی و تقسیم استان به ۱۲ منطقه، این طرح را در خراسان رضوی با انتخاب معین‌های اقتصاد مقاومتی دنبال کرده ایم.

رزم حسینی ادامه داد: موفقیت اجرای این طرح در گرو همراهی تمامی ارکان حکومت و نظارت و فرهنگ سازی ائمه جمعه و علماست؛ از این رو تقویت همراهی و همراهی بین تمامی اجزا حکومت را به عنوان دیگر اولویت دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به توفیقات امنیتی نیروی انتظامی در استان، اظهار داشت: با توجه به حساسیت این استان به لحاظ تردد سالانه بالغ بر ۳۰ میلیون زائر داخلی و خارجی و همچنین همجواری با مرز، تقویت ساختار نیروی انتظامی به ویژه مرزبانی خراسان رضوی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد یک ساله پلیس در استان، از برگزاری مراسم دهه پایانی ماه صفر و راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن بدون هیچ گونه مورد سوء امنیتی، به عنوان دو نقطه تاریخی و مهم یاد کرد.

سردار محمد کاظم تقوی از جمع آوری بیش از دو هزار معتاد متجاهر از سطح شهرستان مشهد از زمان ورود استاندار خراسان رضوی به استان به عنوان دیگر اقدام شاخص یاد کرد و افزود: با اجرای این طرح آمار جرائم و سرقت خرد کاهش چشمگیری داشته است.


انتهای پیام//آ. ح
 
 

گفتگو با مخالفان راهی برای حل اختلافات است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر